Close

Adam Driver i jego droga do kariery

Z popularnością aktorów bywa różnie, szczególnie na początku kariery, kiedy są nieznani i torują sobie drogę w branży filmowej czy teatralnej. Okres ciszy w eterze zdarza się jednak i najlepszym. Branża kinowa jest potężna, potrafi zmienić bieg czyjegoś życia zależnie od proponowanych ról filmowych, w których można pokazać swój potencjał i talent, nie bacząc na wielkość angażu. Istnieją liczne prestiżowe komisje nadające rozmaite tytuły i nagrody, które przyczyniają się do czyjejś sławy, lecz w ostateczności, to widzowie podążają za aktorem, który ich urzekł i doceniają role, w które wcielił się dany osobnik. A propos popularności, to cieszy się nią również tzw. Bonus bez depozytu za rejestrację oferowany przez kasyna online. Wracając jednak do kinowych klimatów, warto przybliżyć osobę Adama Drivera, którego kariera w ostatnich latach nabrała rozpędu.

Z wojska do szkoły aktorskiej

Nie jest tajemnicą, że Adam Douglas Driver jako osiemnastoletni chłopak zaciągnął się do Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, a było to zaraz po zamachu z 11 września 2001 roku. To wydarzenie wywarło na młodych Amerykanach ogromne wrażenie, podobnie było z młodym Adamem, który przyznaje także, że w tamtym czasie po skończeniu szkoły średniej dryfował bez celu. W wojsku, podczas 3-letniej służby zakończonej kontuzją, przyjął wpajane mu wartości wspólnoty, dyscypliny i poczucia celowości, co przedłożyło się na jego ogólne podejście do życia. Konieczność zrezygnowania z wojska sprawiła, że postanowił po raz drugi zdawać do szkoły aktorskiej Juilliard School, tym razem z sukcesem, a świadomość, że jego koledzy nadal pozostają na polu bitwy, przyczyniła się do jego ciężkiej pracy i ukształtowania samego siebie na nowo. To poczucie celowości spowodowało, że aktorstwo stało się czymś więcej dla Drivera do tego stopnia, że wraz z żoną założył po kilku latach organizację non-profit Arts in the Armed Forces, która realizuje przedstawienia dla żołnierzy w kraju i za granicą.

Sława krok po kroku

Adam Driver ma na swoim koncie wystąpienia na Broadwayu, lecz znany w branży stał się dzięki serialowej produkcji HBO pod tytułem “Dziewczyny”. Był na tyle dobry, że jako jedyny z serialu zdołał się wybić i dał się poznać, jako nieprzeciętny aktor dla szerszej publiczności. W międzyczasie grał rolę u takich reżyserów jak: Shawn Levy obok Jasona Batemana i Jane Fondy, u Noaha Baumacha obok Naomi Watts i Bena Stillera czy u braci Coen. Przez te lata dał się poznać jako aktor drugoplanowy, który jednak kradnie uwagę widzów i przyciąga swą grą. Niezależnie jednak od postaci, którą przedstawia Adam, jest w tym niesamowicie wiarygodny. Kiedy w 2015 roku J.J. Abrams powierzył mu rolę Kylo Rena w Star Wars VII. Przebudzenie Mocy, nikt nie przypuszczał, jakie aktor wzbudzi zainteresowanie.

Skrywany potencjał

Po słynnej roli w Gwiezdnych Wojnach, Drivera do swoich produkcji zaprosili między innymi Jim Jarmusch, Martin Scorsese a także ponownie Noah Baumach do “Historii małżeńskiej”, gdzie partnerował Scarlett Johansson. Za ten tytuł otrzymał nagrody i nominacje w tym do Oscara za rolę pierwszoplanową. Dalej była kontynuacja Gwiezdnych Wojen, gdzie mógł rozwijać swoją postać, nadając jej mroczno-tajemniczego charakteru z mieszanką nostalgii. Jak widać, potencjał, który skrywa w środku Adam Driver, jest widoczny zarówno przez reżyserów, członków rozmaitych akademii nagród, ale także przez zwykłych zjadaczy chleba, których fascynują kolejne role tego aktora, emocje wydzierające z ekranu, jego charyzma i talent. Mamy zatem nadzieję, że będziemy mogli o wiele częściej obserwować go na ekranach.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top