Close

Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna — porównanie

Pożyczki i kredyty to instrumenty finansowe, które w pewnym momencie swojego życia rozważa niemal każdy z nas. Jeśli jednak mamy ich za dużo do spłacenia, to pojawia się nie lada problem. Na szczęście wiele banków i firm pozabankowych oferuje opcję konsolidacji kredytów i pożyczek.

Kredyt a pożyczka – czym się różnią?

Wiele osób na pewnym etapie życia stara się o kredyt. Nie zawsze jednak jest możliwe jego otrzymanie – banki patrzą na zdolność kredytową, to jest raport BIK, wielkość przychodów, a także rodzaj umowy, na podstawie której świadczymy pracę. Dla osób, które nie mają stabilności w jednym z obszarów, rozwiązaniem są pożyczki. Podstawową różnicą między pożyczkami i kredytami jest przede wszystkim placówka, która udziela pieniędzy (kredyty mogą być proponowane wyłącznie przez banki, pożyczki natomiast przez banki i inne firmy, a nawet osoby prywatne). Dodatkowo dochodzi tutaj kwestia prawa – kredyty określa prawo bankowe i cywilne, pożyczki natomiast tylko cywilne – i  odpłatności (kredyty płatne są zawsze, pożyczki niekoniecznie). Jeśli w swoim życiu zaciągniemy zbyt wiele pożyczek lub kredytów naraz, rozwiązaniem może być ich konsolidacja. Więcej, czym jest kredyt konsolidacyjny dowiesz się z Kredyt-konsolidacyjny.eu, gdzie możesz znaleźć garść cennych informacji na ten temat. O podstawowych różnicach pomiędzy pożyczką konsolidacyjną a kredytem, dowiesz się także nieco więcej, czytając dalej.

Zalety pożyczki konsolidacyjnej

Zbyt wiele kredytów i pożyczek może wprowadzić niemały chaos w naszym życiu. Czasem ich spłata jest po prostu trudna. Wiele osób decyduje się więc na kredyt konsolidacyjny, jednak w tym przypadku zasady są takie same jak w przypadku klasycznego kredytu – aby się o niego postarać, należy udowodnić swoją zdolność kredytową. Dla osób, które mają problem ze sprostaniem wymogom banku, rozwiązaniem są pożyczki konsolidacyjne. Te instrumenty finansowe nie różnią się znacząco od kredytu konsolidacyjnego, i pozwalają zebrać wszystkie zobowiązania w jedno. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej płacimy danej placówce jedną ratę w zamian za zaopiekowanie się naszymi długami. Plusem pożyczki konsolidacyjnej jest to, że jej uzyskanie jest prostsze. Minusem natomiast wyższe oprocentowanie i ostatecznie nie zawsze korzystna rata.

Czym różni się kredyt konsolidacyjny od pożyczki?

Jeśli chodzi o konsolidację, kredyt jest z zasady najbardziej korzystny dla klienta. Wbrew powszechnemu mniemaniu, kredyt konsolidacyjny może objąć wszystkie zobowiązania, zarówno te zaciągnięte w banku, jak i poza nim. Kredyt konsolidacyjny jest oczywiście płatny, jednak w efekcie, konsolidując wszystkie raty pożyczek i kredytów w jedno, w perspektywie długoterminowej z dużym prawdopodobieństwem wyjdziemy na plus – raty każdej pożyczki z osobna ulegną bowiem wtedy zmniejszeniu. Jest to jednak opłacalne tylko w przypadku wielu zobowiązań. Jeśli do spłacenia mamy dwie, czy trzy pożyczki, warto najpierw samodzielnie poszukać rozwiązania i spróbować uregulować swoje długi samodzielnie.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top