Close

Myjka kabinowa – profesjonalny sprzęt do mycia zabrudzonych części

Myjka kabinowa to urządzenie do mycia i czyszczenia zatłuszczonych elementów silnikowych, turbosprężarek, części skrzyni biegów i innych mechanizmów, nad którymi pracuje się w warsztacie. Po zdemontowaniu np. silnika, powinno się dokładnie wymyć elementy zanim zamontuje się je ponownie. Myjka kabinowa warsztatowa jest na wyposażeniu profesjonalnych warsztatów samochodowych. W takie urządzenie może wyposażyć się każdy warsztat, stację obsługi pojazdów czy warsztat przemysłowy. Nie trzeba od razu kupować myjki kabinowej, aby usprawnić proces pracy w warsztacie. Wystarczy wziąć ją w wynajem i uzgodnić cenę z usługodawcą.

Myjki warsztatowe kabinowe usuwają zatłuszczone i zabrudzone powierzchnie znajdujące się na elementach stalowych, aluminiowych czy też żeliwnych. Skuteczność myjki kabinowej wynika z faktu, że proces czyszczenia przebiega pod dużym ciśnieniem – 38 bar i w temperaturze do 45 stopni Celsjusza. Myjki kabinowe świetnie sprawdzają się w warsztatach, w których codziennie trzeba mierzyć się w czyszczeniem elementów silnikowych niekiedy mocno zabrudzonych. Myjka kabinowa usprawnia i przyśpiesza proces pracy. Czyste elementy, części, podzespoły montuje się dużo łatwiej, a ponadto mniejsze jest ryzyko popełnienia błędu.

Specyfika działania myjki warsztatowej kabinowej

Mycie i czyszczenie elementów i podzespołów w myjce kabinowej odbywa się w obiegu zamkniętym. Do czyszczenia przeznaczony jest płyn alkaiczny, który musi być doprowadzony do wyższej temperatury (do 45 °C). Przed uruchomieniem myjki warsztatowej kabinowej należy umieścić wszystkie zabrudzone części i elementy na półce znajdującej się w urządzeniu. Do obsługi i sterowania myjką kabinową służy specjalny przełącznik nożny. Po umieszczeniu zabrudzonych części w myjce kabinowej operator steruje procesem mycia i czyszczenia przy pomocy przełącznika nożnego. Za jego pomocą obsługuje pistolet wewnętrzny, który pracuje do ciśnieniem. W procesie sterowania pomocne są dwa otwory manipulacyjne. Wykorzystany do czyszczenia płyn alkaiczny spływa z powrotem do zbiornika przechodząc przez specjalny filtr, a następnie powraca do obiegu.

Myjka kabinowa wykorzystuje w procesie mycia i czyszczenia optymalną ilość preparatu. Urządzenie posiada również dodatkowy pistolet zasilany sprężonym powietrzem, którzy przedmuchuje i oczyszcza pędzel myjący.  Kolejną zaletą myjki kabinowej jest szyba, dzięki której operator myjki kabinowej ma wgląd w proces mycia zabrudzonych elementów, części i podzespołów.  

Wynajem i serwisowanie myjki kabinowej

Myjki kabinowej wcale nie trzeba kupować, aby móc w pełni z niej korzystać. Wystarczy ją wynająć od firmy zajmującej się wynajmem i kompleksową obsługą myjek kabinowych. Firma bezpłatnie dostarcza urządzenie pod wskazany przez klienta adres, dostarcza również preparaty czyszczące, odbiera odpad powstały z czyszczenia zabrudzonych elementów. Urządzenia są serwisowane i przeglądane, konserwowane i wymienia się w nich części jeżeli zajdzie taka potrzeba. Współpraca z rzetelnym partnerem przekazującym w dzierżawę do warsztatu myjkę kabinową to optymalne i oszczędne rozwiązanie. Jest wiele modeli myjek kabinowych. Firma wynajmująca po rozpoznaniu potrzeb i intensywności pracy warsztatu pomaga w optymalnym doborze myjki warsztatowej kabinowej.

Myjki kabinowe to urządzenia o wadze 100 kg i pojemności zbiornika myjącego – 100 L. Urządzenie nie jest duże, jego rozmiary to 1210x1860x760 mm (szerokość, długość, głębokość). Koszt wynajmu myjki kabinowej ustalany jest indywidualnie z klientem. Zależy od wielu czynników, m.in. długości okresu wynajmu.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top