Close

Pomoc frankowiczom świadczona przez kancelarie prawne

Frankowicze, bo tak określa się ludzi zaciągających kredyty we frankach szwajcarskich, wzięli kredyty hipoteczne w obcej walucie, bo zwyczajnie było to bardzo opłacalne. Myśląc, że robią interes swojego życia nie przeczuwali, co wydarzy się później. Dramat rozegrał się 15 stycznia 2015 roku (nazywany Czarnym Czwartkiem), kiedy Szwajcarski Bank Narodowy uwolnił kurs franka. Na tę sytuację zareagowały światowe giełdy, frank poszybował w górę, a wraz z nim wysokość miesięcznych rat kredytów spłacanych w tej walucie. Wiele gospodarstw domowych nie było i nadal nie jest w stanie spłacać tak wysokich rat. Zadłużenie wzrasta powodując frustrację frankowiczów doprowadzając ich do kresu wytrzymałości finansowej. Czy ich sytuacja jest bez wyjścia? Na szczęście nie. Ważne, by wiedzieli, gdzie szukać fachowej pomocy.

Pomagają kancelarie prawnicze

Jeśli jesteś jednym z frankowiczów na pewno Twoją pierwszą myślą była ta dotycząca zerwania umowy z bankiem. Czy taka możliwość istnieje? Wróżenie z fusów nic Ci nie da, musisz skorzystać z porady kancelarii prawnej. Część z nich wręcz specjalizuje się w sprawach dotyczących kredytów we frankach. Znajdź jedną i dopytaj o możliwość wykonania darmowej analizy umowy, którą zawarłeś z bankiem. Uzyskana wiedza pozwoli określić w jakim stopniu możesz dochodzić swoich roszczeń wobec banku, czy są w ogóle na to szanse. Kancelarie określają też odpłatne warunki współpracy, jeśli zdecydujesz się złożyć pozew i wystąpić na drogę sądową. Musisz wiedzieć, że zatrudnienie prawnika choć nie daje gwarancji wygranego procesu, to zapewnia właściwe sformułowanie roszczeń przed sądem, a tu już połowa sukcesu. Robiąc to na własną rękę możemy użyć chociażby niewłaściwych argumentów, co poskutkuje naszą przegraną.

Czytaj blogi prawnicze

Wiele kancelarii specjalizujących się w tej konkretnej materii prowadzi swoje blogi. Są prawdziwą skarbnicą wiedzy, więc koniecznie zaglądaj na nie. Często przepisy prawne są tam okraszone przykładami z życia i analizą aktualnej sytuacji dotyczącej frankowiczów. Czyta je, a będziesz na bieżąco. Dowiesz się z nich dużo o odfrankowieniu kredytu, jego unieważnieniu czy obniżeniu raty kredyty. Może to być jedno z pierwszych źródeł informacji prawniczej, ale po szczegółowe formy pomocy w Twoim konkretnym przypadku udaj się bezpośrednio do kancelarii i skorzystaj z konsultacji.

   Podsumowując, zanim obierzesz konkretną strategię wyjścia z sytuacji, w której się znalazłeś, przygotuj się merytorycznie. Musisz wiedzieć jakie prawa Ci przysługują, by wynegocjować maksymalnie najlepsze dla siebie warunki zerwania współpracy z bankiem. Pamiętaj, że negocjacje z bankiem bez wsparcia prawniczego mogą zakończyć się dla Ciebie niekorzystnie.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top