Close

Stara kontra nowa łazienka

Stare płytki odpadają ze ścian, bądź też są popękane? Wanna przestaje cieszyć oko? Po podłodze strach chodzić? To wszystko wskazuje, że nadszedł czas na remont. Czeka nas spory wydatek.

Pomożemy Wam na co zwrócić największą uwagę przy remoncie łazienki.

Na początku musimy ustalić jakim budżetem dysponujemy w związku z remontem łazienki, a także stworzyć odpowiedni projekt naszej odnowionej łazienki. Dobry projekt ułatwi nam prace remontowe, a także umożliwi nam optyczne zwiększenie powierzchni łazienki poprzez odpowiedni dobór i ustawienie wyposażenia.
Mała łazienka wcale nie musi wydawać się nam ciasna. Dobrym rozwiązaniem jest wymiana starej wanny na nową kabinę prysznicową, która zajmie o wiele mniej miejsca, a dodatkowo dzięki niej zużyjemy mniej wody podczas prysznica. Kabina jest bardziej funkcjonalna.

Wymiana starych na nowe

Remont to nie tylko nowe płytki i nowe wyposażenie [b]sanitarne[/b]. Czas pomyśleć o wymianie starej hydrauliki. Nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić sami. Warto zasięgnąć opinii fachowca. Podczas prac hydraulicznych niezbędna jest wymiana rur, wszelkich nowych przyłączeń oraz wszelkich wężyków na przykład do pralki. Zwrócić uwagę powinniśmy również na elementy hydrauliczne, które widzimy na pierwszy rzut oka, takie jak bateria prysznicowa czy też wannowa.

Ważną rolę na stan techniczny łazienki i odpowiednie funkcjonowanie ma największy wpływ szczelność i trwałość rur doprowadzających i odprowadzających wodę w łazience, tak zwana instalacja wodno – kanalizacyjna.

Brak wymiany poszczególnych elementów instalacji lub całkowite zaniechanie może doprowadzić w późniejszym czasie do zalania wyremontowanej łazienki, a także w skrajnych przypadkach zalania sąsiadów. Część prac jesteśmy w stanie wykonać sami jak na przykład wymiana baterii. Większość prac jednak powinna wykonać osoba, która dobrze wykona wszelkie tego typu prace w sposób estetyczny i bezpieczny, a także szybko i sprawnie. Taką osobą jest hydraulik. Hydraulik jest w stanie dobrać w fachowy sposób wszelkie wężyki, rurki czy zawory. Wszystko zależy w głównej mierze od ciśnienia wody jaką dysponujemy.

Jeśli już zajmujemy się hydrauliką to przy okazji możemy wymienić instalację elektryczną, która powinna zabezpieczona przed wilgocią.

Wracając do ciśnienia wody. Gdy w instalacji mamy zbyt niskie ciśnienie wody to możemy mieć problem z wykonywaniem codziennych czynności takich jak napełnienie wanny do kąpieli, czy też użycie prysznica.

Również zły wpływ na instalację ma zbyt wysokie ciśnienie wody, gdyż rury są obciążone, przez co spada ich wytrzymałość. W pewnym momencie może dojść do pęknięcia rury.

Aby sprawdzić jakie mamy ciśnienie wody, wystarczy zaopatrzyć się w manometr, który wskaże nam wynik pomiaru.

Pamiętajmy wziąć pod uwagę stan techniczny obecnych urządzeń sanitarnych. Wymiana wanny czy toalety, a także umywalki może zredukować zużycie wody poprzez większą szczelność w stosunku do starszych urządzeń tego typu.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top