Close

Blackboard – jaki ma wpływ na współczesne studiowanie?

Blackboard

COVID-19 bardzo negatywnie wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Jednym z nich jest studiowanie, które ze swojej tradycyjnej stacjonarnej formy przeszło w tryb zdalny. Dla wielu uczelni wiąże się to z koniecznością dostosowania systemów informatycznych do ciągle rosnącego zapotrzebowania. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie w swojej instytucji blackboard, które pomaga w zarządzaniu i organizacji pracy uczelni.

Blackboard – pełne rozwiązanie dla uczelni

Ogromnym wyzwaniem dla uczelni wyższych jest prowadzenie zajęć w formie zdalnej. Konieczność dostosowania systemów informatycznych oraz przeorganizowanie całego systemu pracy może wiązać się z wieloma trudnościami. Jednym ze sposobów, aby sobie z tym poradzić jest wprowadzenie blackboard. W pełni zautomatyzowany system do prowadzenia wykładów, ćwiczeń oraz egzaminów w formie online. Jego zdecydowaną zaletą jest profesjonalny dział techniczny, wsparcie dla organizacji pracy dziekanatu oraz rekrutacji na kolejne roczniki. Wspomaga również komunikację pomiędzy uczelnią, wykładowcami a studentami. Pamiętajmy, że pandemia COVID-19 wprowadziła w nasze codzienne życie wiele chaosu. To głównie przez o nie możemy pozwolić sobie na normalne funkcjonowanie. Przez to cierpi wiele aspektów naszego życia.

Nowoczesne technologie mogą nam pomóc w walce o normalne życie jednak nie zastąpią w 100 procentach tradycyjnych form. Studiowanie to doskonały przykład na tą hipotezę. Pamiętajmy, że bardzo często młodzi ludzie nie radzą sobie z koniecznością siedzenia w domu. Skutki uboczne ciągłego zamknięcia i studiowania w formie zdalnej mogą mieć szeroki wymiar. Warto więc by uczelnie robiły absolutnie wszystko by jak najbardziej uprościć ten proces i dostosować do potrzeb studentów.

Wpływ pandemii COVID-19 na inne aspekty życia

Bardzo często możemy spotkać się z opinią, że pandemia, która pogrąża świat w kryzysie ma ogromny wpływ na nasze życie. Trudno się z tym nie zgodzić. Oprócz konieczności wprowadzenia zdalnego studiowania, mamy również zdalną pracę i naukę w szkołach średnich i podstawowych. Ponadto wiele osób zwraca uwagę na konieczność dostosowania swojego życia to kolejnych obostrzeń i coraz większą niepewność. Może to negatywnie odbijać się na naszej psychice i prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem. Pamiętajmy, że najważniejsze byśmy umieli zachować radość i szczęście z najprostszych czynności.

Nowoczesna technologia może nam w tym pomóc. Jednym z przykładów, gdzie jest wykorzystywana jest możliwość uczestniczenia w wideokonferencjach i spotkaniach za pomocą sieci. Dzięki temu nie czujemy się tak samotni i mamy dostęp do świata zewnętrznego. Pamiętajmy również, że bardzo ważnym jest by stosować się do zaleceń lekarzy i rządu. Jeżeli nie mamy pewności co do rzeczy, które możemy robić lub nie to powinniśmy na bieżąco śledzić komunikaty podawane w telewizji lub Internecie.

Jak skutecznie walczyć ze skutkami pandemii

Dla wielu osób skutki pandemii mogą być bardzo odczuwalne. Walka z nimi może okazać się kluczowa dla przetrwania wielu firm. Jednym z pomysłów może być ratowanie małych działalności poprzez spersonalizowaną reklamę w sieci. Na wielu portalach społecznościowych możemy spotkać się z informacjami o zakładach, które działają w danym miejscu przez kilkadziesiąt lat a teraz grodzi im upadłość. Dzięki wspólnej walce bardzo często udaje się je uratować. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze to może pomóc. Część przedsiębiorców zmuszona będzie się przekwalifikować lub zmienić branże. Chaos spowodowany wybuchem pandemii i wprowadzeniem kolejnych obostrzeń zdecydowanie nie pomaga przedsiębiorcom. Pamiętajmy, że bardzo często związane jest to z koniecznością szukania nowych klientów w niestandardowy sposób.  Korzystanie z możliwości Internetu to tylko jeden ze sposobów. Innym może być dodarcie do nich w sposób bezpośredni za pomocą promocji i poczty pantoflowej. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze to odpowiednia praca i jakość świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top