Close

Facility management – co to takiego i jak może Ci pomóc?

Obsługa techniczna budynków to sprawa najwyższej wagi. Obejmuje wiele kwestii, które razem składają się na jego bezpieczeństwo i jakość użytkowania. Poniższy artykuł opisuje, w jaki sposób można zapewnić sobie kompleksową obsługę swoich obiektów.

Facility management – co to takiego?

Pojęcie oznacza „zarządzanie obiektami/nieruchomościami” i pochodzi oczywiście z języka angielskiego. Co dokładnie się pod nim kryje? Facility management to pojęcie niezwykle szerokie, obejmuje:

  • serwis i obsługę klimatyzacji oraz wentylacji
  • szeroko rozumiane zabezpieczenie i utrzymanie techniczne
  • ochronę ppoż
  • serwis sprzątający
  • wdrażanie, dozór techniczny i wykonanie OZE
  • ochronę mienia
  • zarządzanie projektami Fit Out
  • przeglądy techniczne

Jak widać, jest to bardzo rozległy wachlarz usług. Mogłoby się wydawać, że do każdej z tych kwestii należy wynająć osobną firmę. Nie jest to jednak prawda. Na rynku działają firmy, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksowe wykonanie wszystkich powyższych kwestii. Jest to o tyle istotne, że gwarantuje to jednolity standard obsługi. Nikt przecież nie chce, żeby jego budynek był wysprzątany na wysoki połysk, ale miał wadliwe zabezpieczenie przed pożarami.

Jak widać, jedynym sposobem na zapewnienie sobie gwarancji jakości i bezpieczeństwa jest jednolity standard wszystkich usług.

Jak rozpoznać dobrą firmę?

Przede wszystkim sprawdzić jej doświadczenie. Omawiane tu kwestie są niezwykle istotne i nierozsądne byłoby powierzenie ich nowicjuszom, którzy nie mogą pochwalić się tym, że zapewnili bezpieczeństwo setkom klientów.

Oprócz doświadczenia istotne są także certyfikaty firmy. Ich posiadanie świadczy o stałym rozwoju kwalifikacji pracowników, jakości usług i trzymaniu ręki na pulsie stale rozwijających się rozwiązań technicznych.

Wartościową usługą jest też całodobowa dyspozycyjność przez cały tydzień. Awarie nie biorą wolnego – mogą trafić się o każdej porze. Jeśli firma pracuje 5 dni od 9 do 17, poważna awaria może czekać cały weekend.

Facility management na obszarze całej Polski

FM Solutions to firma świadcząca opisywane usługi w całym kraju. Jej zakres działania to między innymi facility management Warszawa. Aby rozpocząć współpracę z firmą na obszarze stolicy, należy zadzwonić pod numer +48 22 185 51 91. Numer +48 123 14 12 10 adresowany jest dla klientów zainteresowanych w facility management Kraków. Pod +48 32 323 16 10 pomoc uzyskają osoby poszukujące facility management Katowice. +48 71 700 02 26 to infolinia dla facility management Wrocław.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top