Close

Gorąca FC Barcelona

Hiszpania – bardzo gorący kraj, który u Polaków wywołuje pozytywne emocje. Są one jeszcze większe, odkąd zamieszkał tam na stałe jeden z najbardziej uznanych Polaków – Robert Lewandowski. To on znalazł tam dla siebie nowy klub – FC Barcelona. Nic więc dziwnego, że tak wielu kibiców zainteresowanych jest tym, jak wygląda podsumowanie sezonu 2022/2023. Czas na to, aby sprawdzić, jak radzili sobie podopieczni Xaviego.

Tabela La Liga

Na samym początku warto sprawdzić, jak wygląda tabela La Ligi. FC Barcelona może być z siebie dumna, ponieważ zajmuje pierwsze miejsce. W końcu, po czterech latach przerwy, udało im się zdobyć upragnione trofeum. Razem z nimi na podium znaleźli się: Real Madryt i Atletico Madryt. Kolejne miejsce zajmowały takie zespoły jak: Real Sociedad i Villareal.

Powracając jednak do FC Barcelony. Jak prezentował się jej dorobek punktowy? Na 38 meczy udało im się zgromadzić 88 punktów (Real Madryt miał ich jedynie 78). Na 38 meczy Barcelona wygrała 28 meczy. Cztery pojedynki zakończyły się remisem. Na przeciągu całego sezonu było jedynie sześć porażek. Jak więc widać, ich statystyki nie prezentują się tak źle. Udało się im zdobyć aż 70 bramek. Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego. Bramek straconych było jedynie 20. To Barcelona będzie miała prawo do tego, aby w przyszłym sezonie grać w Lidze Mistrzów.

Przeczytaj także: https://www.cksport.pl/pokazWiadomosc/26874_jak_ocenic_sezon_korony_kielce.html

Rozpędzona Barcelona

Trzeba przyznać, że już od początku zespół parł do przodu po swoje. Może było to poniekąd spowodowane tym, że do zespołu dołączył Robert Lewandowski, który już od kilku lat postrzegany jest za zawodnika wielkiego formatu. Chociaż nie można mówić, że tylko on jest na tyle zdolny. Wśród innych, ciekawych transferów, jeżeli chodzi o początek sezonu 2022/2023, można wymienić Mateu Alemany’ego. Ta dwójka i pozostała część zespołu pokazała, że kibice Dumy Katalonii mogą na nich naprawdę liczyć. Fakt, może remis z Rayo na otwarcie sezonu nie napawał optymizmem, ale potem się zaczęło. Cztery zwycięstwa z rzędu i wiele cennych punktów, jakie pozostały na zawsze w Barcelonie. Czy kibicie nie mogli być zadowoleni?

Mistrzowska Barca

Trzeba jednak przyznać, że przełom roku zaburzył postrzeganie kibiców na hiszpański zespół. No cóż, nie ma już Dumie Katalonii co wypominać, jednak niektórzy nie byli pewni, czy hiszpańska lokomotywa nie zaczęła zawracać w nieodpowiednim kierunku. Jednak jak to się mówi – nowy rok, nowy ja. I tak faktycznie było. Może piłkarze Barcelony z Lewandowskim na czele, przemyśleli co nieco i na nowo wzięli się w karb. Na tyle, że udało im się mistrzostwo zapewnić sobie już na cztery kolejki przed końcem sezonu. Katalonia znowu górą i wszyscy są z tego faktu bardzo zadowoleni.

Fakt faktem, Barcelona odpadła z Pucharu Króla. Jednak czy jest to tak mocno ważne, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że udało im się zdobyć tak upragniony tytuł? Nawet kibice nie byli tym zbyt mocno zbulwersowani. FC Barcelona pokazała jednak, że jest zespołem, który wyróżnia się intensywną grą, a na dodatek jest w stanie wykonać żelazną defensywę.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top