Close

Ipla czy Player – który serwis telewizji online wybrać?

Brak konieczności instalacji anten i kabli oraz umowa na czas nieokreślony – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób wybiera platformy internetowe jako źródło dostępu do kanałów telewizyjnych. Dwie najpopularniejsze i oferujące najwięcej kanałów to Ipla oraz Player, coraz mocniej „podgryzane” przez WP Pilot. Który serwis wybrać?

Legalne serwisy oferujące dostęp do kanałów TV stale zyskują na popularności. Pakiety nie kosztują wiele, a jako że możemy je wykupić już na jeden miesiąc – dla wielu widzów wydają się opcja atrakcyjniejszą niż kablówka czy platformy satelitarne.

Swoje serwisy mają dwie największe stacje komercyjne. Grupa Polsat od lat rozwija Iplę, zaś kanały ze stajni TVN stanowią bazę serwisu Player.

Idea obu platform jest podobna. Za kwotę rzędu 20-30 złotych otrzymujemy dostęp do podstawowego pakietu kanałów, który oczywiście możemy wzbogacać dodatkowymi opcjami. Player, podobnie jak platformy cyfrowe, stawia na promowanie bogatszych w kanały, a więc i droższych pakietów. Ipla tymczasem idzie w kierunku pakietów tematycznych. Przykładowo, paczka „News i Rozrywka” to ponad 50 kanałów – za 20 zł miesięcznie – newsowych, dokumentalnych i muzycznych.

Jeśli jednak chcielibyśmy, by nasze dziecko miało dostęp do bajek i animacji, musimy dokupić kolejny pakiet z kanałami dla najmłodszych. Tymczasem w serwisie Player, w podstawowym pakiecie zobaczymy i kanały informacyjne, i kanały dla dzieci, o propozycjach dokumentalnych nie wspominając. Wszystko więc zależy od naszych telewizyjnych potrzeb. Poszukujemy określonego typu kanałów – oferty bogatej, ale ściśle sprofilowanej tematycznie? Wybierzmy Iplę. Szukamy szerokiego wyboru podstawowych kanałów? Odpowiedzią będzie Player.

Pamiętajmy, iż poszczególni operatorzy telewizyjni niechętnie dzielą się swoim „kontentem”. Zatem, w Ipli nie zobaczymy TVN24, zaś w Player – Polsat News. Podobnie jest z kanałami sportowymi – zarówno tymi od Cyfrowego Polsatu, jak i programami Canal+. Warto więc przestudiować listę oferowanych kanałów, by uniknąć przykrej niespodzianki.

Gdzie dwóch się bije… tam pojawia się konkurencja. Na rynku internetowej telewizji coraz śmielej poczyna sobie WP Pilot. Usługa ta wspierana przez Wirtualną Polskę – jeden z największych polskich portali, stale poszerza swoją ofertę i zdobywa nowych klientów. WP Pilot, podobnie jak Player, stawia na rozbudowywanie oferty coraz bogatszymi pakietami. Jego oferta to już niemal 100 kanałów, zaś cena tego bogatego pakietu wynosi 35 zł.

Jak więc widać, dziś aby oglądać atrakcyjną ofertę kanałów telewizyjnych, nie musimy montować anteny satelitarnej ani wiązać się umową z operatorem telewizji kablowej. Internet uprościł wszystko. Dla nas jako telewidzów jedynym wyzwaniem pozostaje znalezienie najlepszej proporcji między ceną a szerokością oferty.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top