Close

Jak pisać opisy kategorii dla wszystkich artykułów

Opisy kategorii przyczyniają się bezpośrednio do pozycjonowania strony w wyszukiwarce internetowej. Choć klienci często nie zwracają na nie uwagi i przechodzą od razu do listy produktów, odgrywają one niezwykle ważną rolę. Dzięki dobremu opisowi kategorii, pozycja naszej strony będzie pięła się w górę.

Czym są i do czego służą opisy kategorii dla wszystkich artykułów?

Opisy kategorii, to nic innego jak teksty wskazujące algorytmowi, co zawiera dana strona. Dzięki odpowiednio skonstruowanym opisom, zwiększamy ruch z organicznych wyników wyszukiwania, co przyczynia się do pozycjonowania naszej strony. Opisy kategorii posiadają potrzebne frazy, które później decydują o naszej pozycji w topowych wyszukiwaniach. Bez odpowiedniej treści, nasza strona zagubi się pośród tysięcy innych. Opisy kategorii, przyczynią się do wyświetlania na większą ilość fraz w wynikach oraz pojawiania się na zapytania long-tail, czyli tak zwany długi ogon, który wybierany jest przez najbardziej zdecydowanych klientów, a wpisywane przez niego zapytanie ma ściśle określone warunki.

Jak prawidłowo napisać opis kategorii?

Po pierwsze, musimy zwrócić uwagę na ilość znaków. Przyjmuje się, że liczba od 1000 do 2000, jest optymalna i zdecydowanie wystarczy. Można oczywiście użyć większej ilości, lecz nie o to tu chodzi. Najważniejsza jest treść, którą chcemy przekazać potencjalnemu klientowi. Czasami, gdy tekst jest długi, możemy na przykład ukryć go pod przyciskiem „czytaj więcej”. Kolejną bardzo ważną rzeczą są nagłówki. Tak zwany h1, powinien pojawić się na stronie tylko raz. H2, to nagłówki, które sprawiają, że tekst jest czytelniejszy oraz poszczególne zdania są wyróżnione. Może być użyty wielokrotnie i obejmować tytuł opisu. W opisach kategorii dla wszystkich artykułów, powinno pojawić się również linkowanie wewnętrzne, które wzmacnia pozycję danych fraz. Ostatnim etapem, są odpowiednie frazy kluczowe. Opisami kategorii dla wszystkich artykułów zajmują się specjaliści z https://copyexperts.pl/oferta/opisy-kategorii-w-sklepie-internetowym/. Ich artykuł, idealnie pokazuje jak ważne są opisy kategorii.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top