Close

Jaką zgrzewarkę do tkanin technicznych wybrać?

Zgrzewarki do tkanin technicznych występują w tak wielu wariantach, że wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego sprzętu. Pewne jest to, że decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Zazwyczaj jest to spora inwestycja, która powinna zostać dokładnie przemyślana. Godne uwagi urządzenia można znaleźć w ofercie marki Zemat.pl. Warto podkreślić, że funkcjonuje ona na rynku już od wielu lat.

Długość stołu roboczego

Wybierając zgrzewarkę do tkanin pokrytych PCV, PU, TPU, PE należy sprawdzić, ile wynosi długość stołu roboczego. Wiele zależy od tego, jakie produkty (np. baseny, plandeki, banery) będą wykonywane w zakładzie. Urządzenie proponowane przez Zemat może posiadać nawet 100 m stół roboczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostało ono wyposażone w dwie synchroniczne głowice. Taki sprzęt gwarantuje nieprzeciętną wydajność realizowanych procesów. Ma to szczególne znaczenie dla dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, ale nie tylko.

Wydajność cyklu zgrzewania

O wydajności cyklu zgrzewania decyduje przede wszystkim moc urządzenia. Bardzo ważne jest to, aby podczas podejmowania decyzji o zakupie sprzętu zwrócić uwagę na ten parametr. Nie zawsze model o największej mocy jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że wyższy pobór energii przekłada się na wzrost ponoszonych kosztów. Decyzji nie należy podejmować „w ciemno”. Osoby bez doświadczenia lub specjalistycznej wiedzy powinny skorzystać z pomocy doświadczonych, a zarazem wykwalifikowanych konsultantów. Z pewnością udzielą oni szczegółowych informacji, a także odpowiedzą na wszystkie zadane pytania.

Prosta i bezpieczna obsługa

Wysokiej jakości zgrzewarka do tkanin musi być prosta, a zarazem bezproblemowa w obsłudze. Wiadomym jest, że operator powinien przejść przez krótkie szkolenie, które pozwoli mu pozyskać nowe umiejętności. Nie potrzeba jednak wieloletniej praktyki, ponieważ spora część procesu przebiega w sposób automatyczny. Innowacyjny sprzęt samodzielnie dostosowuje poszczególne parametry pracy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu niepożądanych zjawisk oraz błędów, Ważne jest, aby elektroda była zabezpieczona przed przebiciem elektrycznym. Ponadto, powinna ona zostać wyposażona w system powolnego opuszczania.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top