Close

Kominki Elektryczne – ciepło domowego ogniska w wersji eko

Któż nie marzy o kominku w salonie własnego domu czy też mieszkania. Kominek nadaje pomieszczeniu swoisty, rodzinny i ciepły klimat. Generalnie ogień kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. Poza tym salon wyposażony w kominek staje się doskonałym miejscem na spędzenie mroźnych, zimowych wieczorów w towarzystwie rodziny, dobrej książki czy też rodzinnej planszówki. Obecnie, nowe zabudowy bardzo często wyposażone są w kominki, lecz nieco starsze budownictwo wymaga pewnych przeróbek, aby cieszyć się kominkowym ciepłem. Niestety nie zawsze taki dom czy mieszkanie można bez problemu wyposażyć w standardowy model, który podłącza się do komina. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem staje się kominek elektryczny.

Kominek elektryczny – eko rozwiązanie w dobrym stylu

Kominki elektryczne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kominków. Wyglądają naprawdę atrakcyjnie i wizualnie praktycznie niczym się nie różnią od pierwotnego wzoru. Jedyna różnica tkwi w rodzaju „zasilania”, gdzie w kominku elektrycznym jest to prąd a w tradycyjnym opał. Niekiedy zarzuca się elektrycznym wersjom, że generują ogromne koszty eksploatacji. Z badań konsumenckich wynika, że wykorzystując wyłącznie funkcje wizualną  kwoty za rachunku z elektrowni nie są wygórowane i zbytnio nie obciążają domowego budżetu. Natomiast jeżeli zaczniemy wykorzystywać funkcję grzania możemy spodziewać się nieco większych kwot za prąd, ale udowodniono, że widok samego płomienia daje nam poczucie ciepła. Także bez problemu, nawet bez wykorzystania funkcji grzania jesteśmy w stanie stworzyć niesamowity i ciepły klimat w domowym zaciszu.

Własny projekt

Okazuje się, że na rynku istnieją firmy (np. https://just-home.com.pl/o-nas/ ), które dają możliwość stworzenia projektu kominka. Jest to ogromny plus, gdyż możliwość wpływu na efekt końcowy projektu daje duże pole do popisu. Zwiększa to zadowolenie klienta, gdyż ma możliwość stworzenia czegoś unikatowego, co będzie odpowiadało jego indywidualnym potrzebom. Dodatkowo do tworzenia kominków elektrycznych wykorzystuje się nowoczesne, ale zarazem bezpieczne materiały. Wybór wzornictwa jest naprawdę bogaty i bardzo designerski. Ze względu na ogromny wybór i możliwość wpłynięcia na ostateczny wygląd daje nam to gwarancję dobrej prezencji w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu w jakim jest  zaprojektowane.

Niepodważalne plusy kominka elektrycznego

Po pierwsze bezpieczeństwo – zewnętrzna część kominka elektrycznego nie nagrzewa się i nie ma możliwości poparzenia się nawet przy korzystaniu z funkcji grzania. Powyższa zaleta jest ogromnym plusem dla osób posiadających dzieci czy też zwierzęta. Kolejna sprawa to możliwość sterowania za pomocą pilota – bardzo wygodna opcja, która pozwala na pełną kontrolę nad kominkiem bez potrzeby wstawania z wygodnej kanapy. Sam pilot jest dodatkowym zabezpieczeniem przed ciekawskimi rączkami dzieci, gdyż pilot można umieścić w miejscu dla nich nieosiągalnym. Niewątpliwym atutem kominka elektrycznego jest jego ekologiczność, gdzie z wykorzystaniem prądu nie generujemy sąsiadom porządnej dawki dymu oraz chronimy środowisko. Dodatkowo ograniczamy bałagan wokół kominka, gdyż nie ma potrzeby korzystania z opału. Wśród kominków elektrycznych warto zapoznać się z ofertą firmy Dimplex ( https://just-home.com.pl/kominki-elektryczne/ ) – posiadają bardzo atrakcyjną ofertę.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top