Close

Mundial 2022: grupy – przewidywania

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w nietypowym miejscu i, co najciekawsze, w bardzo dziwnym terminie. Wynika to głównie z faktu, że organizatorem tegorocznej imprezy został Katar, a w czerwcu czy lipcu, temperatury sięgają tam ponad 40 stopni Celsjusza. Start imprezy przypada zatem na okres od 21 listopada do 18 grudnia. Mundial 2022 grupy to przewodnik po przewidywaniach klasyfikacji końcowych poszczególnych grup na tej imprezy sportowej.

Mundial 2022: grupa A

Największe szanse na zakończenie tego etapu na pierwszym miejscu ma Holandia. Jest to wybór jednogłośny, płynący od wielu ekspertów zajmujących się na co dzień piłką nożną. Drugie miejsce i zarazem ostatnie premiowane awansem, nie jest już tak oczywiste: szanse Senegalu i Ekwadoru są niemalże równe, choć potencjalnie to pierwsza z drużyn ma więcej talentu w swoim składzie. Najmniejsze szanse daje się gospodarzowi mistrzostw – Katarowi.

 1. Holandia
 2. Senegal/Ekwador
 3. Ekwador/Senegal
 4. Katar

Mundial 2022: grupa B

Jak dotąd poznaliśmy trzech z czterech członków tej grupy – ostatni zostanie wyłowiony podczas nieukończonych jeszcze Eliminacji Europejskich. Wśród nich znajdują się Walia, Szkocja i Ukraina. Rzecz jasna, ze względu na wojnę z Rosją, ostatnia z drużyn nie mogła jak dotąd brać udziału w rozgrywkach. Przewidywania kolejności w grupie B są następujące:

 1. Anglia
 2. USA
 3. Walia/Szkocja/Ukraina
 4. Iran

Mundial 2022: grupa C

Dla rodzimego kibica piłki nożnej to szczególnie ważny zestaw drużyn – wśród nich znajduje się reprezentacja Polski. Jest to dość silna grupa, w której pewne jest tylko i wyłącznie ostatnie miejsce. Przewidywania w grupie C:

 1. Argentyna
 2. Polska
 3. Meksyk
 4. Arabia Saudyjska

Mundial 2022: Grupa D

Kolejna grupa na mundialu, w której nie do końca wiadomo, kto będzie grał. Podobnie jak w przypadku grupy B, także tutaj pewna jest obecność tylko trzech drużyn. O grę w Katarze starają się jeszcze Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Peru. Wśród tej trójki największe szanse ma ostatnia drużyna, choć awans Australii czy Z.E.A. nie będzie aż tak wielkim szokiem. Przewidywania dotyczące tej grupy prezentują się następująco:

 1. Francja
 2. Dania
 3. Tunezja
 4. Peru/Australia/Z.E.A.

Mundial 2022: Grupa E

Następny zestaw drużyn, wśród których brakuje ostatniego elementu. Jest to jednak niesamowicie mocna grupa i bez względu na to, kto awansuje dalej (Kostaryka lub Nowa Zelandia) to nie ma raczej szans na awans do najlepszej 16 mundialu. Przewidywania odnośnie grupy E:

 1. Hiszpania
 2. Niemcy
 3. Japonia
 4. Kostaryka/Nowa Zelandia

Mundial 2022: Grupa F

Niezbyt mocna grupa, w której karty wydają się już rozdane i nie ma tu miejsca na zaskoczenie. Największe szanse daje się Europejskim zespołom – Belgii i Chorwacji, a zawodnicy Kanady i Maroko prawdopodobnie wrócą do domu po trzech spotkaniach.

 1. Belgia
 2. Chorwacja
 3. Kanada
 4. Maroko

Mundial 2022: Grupa G

W tej grupie kibice zobaczą prawdopodobnie walkę o awans do ostatniego gwizdka. Nie ma tu drużyny słabej, a każda z nich może zaskoczyć rywali i wejść do 1/16 finału turnieju. Przewidywania w tej grupie są bardzo płynne i warto sprawdzać co dzieje się z graczami poszczególnych ekip, choć pierwsze miejsce wydaje się być pewne – Brazylia. Na ten moment eksperci widzą układ sił w  następujący sposób:

 1. Brazylia
 2. Szwajcaria
 3. Serbia
 4. Kamerun

Mundial 2022: Grupa H

Dwa słabe i dwa silne zespoły – podobnie jak w grupie F tu również wśród faworytów do awansu uznaje się jednogłośnie dwie ekipy, a dwie pozostałe będą walczyć o trzecie miejsce. Jak wygląda sytuacja w grupie H?

 1. Portugalia
 2. Urugwaj
 3. Ghana
 4. Korea Płd

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top