Close

Na czym polega transport paletowy?

Kiedy towar umieszczany jest na paletach, mamy do czynienia z przesyłką paletową. Wyróżnia się jej kilka standardowych rozmiarów. W związku z tym, sam załadunek oraz załadunek, może być w tym przypadku szybszy, ale i wygodniejszy, ponieważ prowadzony jest przy użyciu wózków widłowych. Co więcej, dla przewoźnika bardzo istotne są ustandaryzowane wymiary, gdyż to właśnie tym sposobem, możliwe jest skrupulatne zaplanowanie procesów logistycznych.

Najważniejsze zasady transportu paletowego

Kiedy pragniemy zlecić przewoźnikowi transport paletowy (GEOMAR), powinniśmy wcześniej odpowiednio się do tego przygotować. Wyróżnia się tutaj kilka istotnych zasad, które muszą być przestrzegane, jeżeli zależy nam na zapewnieniu paczce należytego bezpieczeństwa, pozwalając jej też na dotarcie do odbiorcy o wyznaczonym czasie. O czym należy pamiętać przy tym procesie, a także jakich zasad powinniśmy przestrzegać, jeśli pragniemy uniknąć problemów oraz dodatkowych opłat?

  • Przygotowanie palet do wysyłki, leży po strony nadawcy.
  • Bardzo ważne, aby towar był prawidłowo umieszczony na paletach. Bezwzględnie zabrania się, aby jakakolwiek część wystawała poza ich obrys. Całość musi być porządnie zabezpieczona.
  • Należy stosować wyłącznie takie palety, które są w dobrym stanie technicznym. Jest to o tyle istotne, gdyż uszkodzenia towaru, które wynikają z zastosowania niewłaściwej palety, mogą nie podlegać odszkodowaniu.
  • Towar na paletach, będzie mógł być odebrany wyłącznie z miejsca, które umożliwia bezpośredni załadunek do pojazdu dostawczego.
  • Każda paleta, musi posiadać specjalna etykietę przewozową.
  • Waga rzeczywista oraz wymiary palety, powinny zgadzać się z tymi zadeklarowanymi przez nadawcę. Musimy szczególnie pamiętać o tym, że paleta może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jeśli nie zadbamy o któryś z tych aspektów, istnieje ryzyko dodatkowych opłat.
  • Do transportu można używać nie tylko EURO palet. Kluczowe jest jednak to, jak prezentuje się ich stan techniczny oraz wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top