Close

Nadaj paczkę online! Instrukcja krok po kroku

Nie jest przesadą mówienie, że w Internecie znajdziemy wszystko. W obecnych czasach wiele z nas nie wyobraża sobie nawet jednego dnia bez tego wynalazku! Oczywiście Internet ma swoje wady i zalety, jednak nie da się ukryć, że to ogromne ułatwienie w funkcjonowaniu na co dzień. Online możemy załatwić praktycznie wszystko. Zamówić ubrania, zrobić zakupy, sprawdzić wiadomości, a także mamy opcję „nadaj paczkę”! To bardzo prosty i szybki sposób, z którego korzysta masa osób. Jesteś ciekawy, jak to zrobić? Oto instrukcja krok po kroku, jak nadać paczkę online!

Krok 1: przygotuj swoją przesyłkę do wysłania

W przesyłce kurierskiej można umieścić wiele rzeczy. Jednak muszą być one zgodne z regulaminem danej firmy. Z pewnością w paczce nie możesz umieścić broni, materiałów wybuchowych, czy żywych organizmów. Lista jest znacznie dłuższa, więc warto się z nią zapoznać przed zapakowaniem produktu. Kolejna sprawa dotyczy sposobu zapakowania przesyłki. Postarajmy się, aby była ona standardowa. Oznacza to opakowanie kartonowe o kształcie kwadratowym lub prostokątnym. Taka przesyłka jest najtańsza.

Krok 2: nadaj przesyłkę online

Nadaj przesyłkę z pomocą strony internetowej. Może być to bezpośrednio u danej firmy kurierskiej lub możesz skorzystać z porównywarki cen. Druga opcja pozwala Ci na znalezienie najtańszego kuriera, a więc nie będziesz przepłacać. Warto więc wybrać właśnie tę opcję. Porównywarka cen kurierów jest tak samo prosta w obsłudze, jak strony firm kurierskich. Wystarczy podać wagę oraz wymiary naszej paczki. Na ich podstawie zostanie znaleziona najtańsza oferta. Po jej wybraniu uzupełniamy resztę informacji. Podajemy nasze dane, dane odbiorcy a także orientacyjną zawartość paczki. Teraz musimy opłacić kuriera. Następnie na nasz adres mailowy zostanie wysłany list przewozowy. Etykietę należy umieścić na naszej przesyłce.

Krok 3: przekazanie przesyłki do wysłania

Dostępne są dwie opcje przekazania przesyłki do doręczenia. Zależy to od tego, jaką metodę wybraliśmy przy nadawaniu. Kurier może odebrać przesyłkę spod naszych drzwi. Jest także druga opcja. Polega ona na dostarczeniu samodzielnie przesyłki do punktu nadawczego. Taka opcja jest tańsza, jednak wymaga od nas dotarcia do wskazanego miejsca. Dla wielu osób taki sposób jest wygodniejszy, gdyż można to zrobić kiedy chcemy i nie musimy czekać na kuriera. Gdy już oddamy paczkę do doręczenia, nasza rola kończy się! Wszystko gotowe!

Trzy kroki do wysłanej paczki

Nadawanie paczki wcale nie jest skomplikowane. Użycie Internetu jeszcze bardziej ułatwia cały proces. Możemy zrobić to szybko i wygodnie. Bez czekania w kolejce na poczcie, nawet bez wychodzenia z domu! Jeśli więc masz jakąś przesyłkę, którą chcesz nadać – zrób to online! Przekonasz się sam, że to naprawdę dziecinnie proste zadanie. Przesyłki kurierskie tanie, szybki i wygodne – idealne połączenie!

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top