Close

Nauka online – sprawdź, jakie masz możliwości

Naukę angielskiego online

Nauka online staje się coraz bardziej popularną formą zdobywania wiedzy. Przez Internet można nauczyć się gotować, obsługiwać programy komputerowe i graficzne, poruszać się w social mediach. Internetowe kursy pomagają także w podszkoleniu, a nawet nauczeniu się języka obcego np. angielskiego. Kursy to jednak niejedyne możliwości nauki języka angielskiego online. Jakie jeszcze możliwości daje Internet w tym zakresie?

Nowoczesne kursy angielskiego online

Najpopularniejszą metodą nauki języka obcego online są kursy. Ich zaletą jest nie tylko nie wysoka cena, ale także możliwość zdobywania wiedzy w dowolnym czasie i dowolnym miejscu. Lekcje można przerabiać, będąc na wakacjach, stojąc w korkach czy podróżując. Mnogość kursów internetowych sprawia, że pojawia się pytanie, jaki jest ten najlepszy. Chcąc skutecznie nauczyć się angielskiego, warto postawić na kursy praktyczne. W przełamaniu bariery językowej, a także nauce praktycznego porozumiewania się po angielsku pomoże Ci kurs dostępny na https://szybkanauka.pro/nauka-angielskiego-online/.

Oparty jest on na autorskiej Metodzie Aktywnego Mówienia. W czasie kolejnych lekcji uczy on jak w praktyce budować zdania i rozmawiać w języku Szekspira. Wkuwanie słówek i zgłębianie skomplikowanych zasad gramatyki ograniczone jest do minimum. Dzięki temu już po kilku tygodniach bez problemu będziesz umieć porozumieć się w języku angielskim w hotelu, sklepie, na lotnisku czy dworcu autobusowym.

Rozmowy z native speakerem we własnym domu

Nie ma wątpliwości, że najlepsze efekty w zakresie nauki języka obcego osiąga się, ćwicząc mówienie. Towarzysza rozmów można znaleźć na czatach czy na internetowych aplikacjach, jeśli jednak chce się mieć pewność co do profesjonalizmu rozmówcy, dobrze jest współpracować z native spekerem. Jest on osobą, która z danym językiem miała do czynienia od najmłodszych lat i nie musi się zastanawiać nad poprawnością wypowiedzi, mówi płynnie i poprawnie, a także ma bogaty zasób słownictwa. Konwersacje z taką osobą pozwalają poprawić swój angielski. Obecnie lekcje z native spekerem są możliwe online. Sprawia to, że bez problemu mówienie możesz ćwiczyć z rodowitym Amerykaninem, Brytyjczykiem czy Australijczykiem w zależności, na której odmianie angielskiego ci zależy. Warto też pamiętać, że korzystając z Internetu możesz znaleźć native speakera, który będzie z tobą rozmawiał na zasadzie wymiany językowej, a więc za darmo.

Praktyczne aplikacje angielskie

Naukę angielskiego wspierać będą aplikacje do nauki. Wśród tych najpopularniejszych wymienia się Duolingo. Dzięki niej można poszerzyć swoje słownictwo i poznać nowe zwroty. Z aplikacją tą można zacząć naukę od zera lub wybrać bardziej zaawansowany poziom. W ramach nauki realizuje się poszczególne etapy. Choć jest chętnie używana, ma jednak sporo wad. Specjaliści od języka angielskiego polecają aplikację Memrise. Możesz również korzystać z Todait, Tandem, Busuu, Rosetta Stone, Babbel, SuperMemo, Mondly, Rocket Languages, Quizlet.

Kontakt z językiem na co dzień 

Internet daje również możliwość obcowania z językiem na co dzień. W sieci ogólnodostępne są artykuły, a nawet książki w języku Szekspira. Dostęp do nich jest bezpłatny. Za darmo korzystać można również z filmów, seriali czy podcastów po angielsku. Korzystanie z tych zasobów pozwoli osłuchać się z językiem, poszerzyć słownictwo i bez ćwiczeń z podręczników zrozumieć angielską gramatykę.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top