Close

Ruletka

Od lat uważa się ruletkę za symbol hazardu i królową gier hazardową. Do chwili obecnej wkraczając do kasyna usłyszymy specyficzny dźwięk rzucanej kulki wpadającej w wyznaczone pole będącego w obiegu koła, przysparzając radości zwycięzcom.

Historia ruletki

Ruletka jest jedną z najstarszych gier hazardowych. Pierwszy jest rodzaj zrodził się w 1645 r Była to tradycyjna ruletka. Trzeba tu napomknąć o dwóch typach ruletki – system europejski i amerykański. Rodzaj amerykański powstał w XIX wieku. Jakie są różnice pomiędzy ruletką europejską a amerykańską? W ruletce amerykańskiej jest jedno pole więcej –pole 00. Ma to związek z wieloma bonusami i zasadami, dzięki nim możemy powiększyć zwycięstwo lub przegraną. Spece od ruletki są zdania, że amerykańska wersja jest cięższa i została stworzona po to by uchronić kasyno przed znacznymi zwycięstwami graczy. W przypadku dodatkowego pola i zasad amerykańskiej ruletki szanse na wygraną są mniejsze niż w przypadku wersji europejskiej- z tych powodów wielu graczy wybiera zabawę z ruletką europejską.

Jak wygląda gra?

Gracze zbierają się przy ogromnym stole z liczbami i wielkim kołem. Jeśli zostaną przyjęte zakłady Gdy pozostaną przyjęte zakłady które przyjmuje krupier odpowiedzialny także za kręcenie kołem, zaczyna się zabawa. Na początku okręca się koło, by po chwili wrzucić na nie malutką kulkę. Kula kręci się w stronę odwrotną do koła, następnie wpada na jedno z pól. Pola mają liczby i kolory. Gracz może obstawić przedziały liczbowe, konkretną liczbę czy kolor. Gracze najczęściej decydują się na stawiane na kolor mamy wówczas szanse 50:50. Jedyne zagrożenie to wypadnięcie pola 0, gdy to pula przechodzi do kolejnej gry.
Tricki w ruletce
Jest wiele systemów gry w ruletkę. Najbardziej znany proponuje obstawiane niewielkimi kwotami i regularne podwajanie stawek, typując jeden kolor. Inne taktyki proponują stawianie na konkretny przedział liczbowy. To zmniejsza ryzyko pod warunkiem, że gracz na bieżąco koordynuje grę. Jedna pomyłka może dać utratą dużej sumy.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top