Close

Lokalizator dla dziecka – jak wybrać?

Wybór lokalizatora dla dziecka bywa trudny, zwłaszcza że na rynku tego rodzaju gadżetów elektronicznych cały czas pojawiają się nowe produkty. Rodzicom trudno jest zdecydować się na jeden z nich, dlatego warto sprecyzować swoje oczekiwania względem lokalizatora dla dzieci. Jakie mogą one być?

Najwyższa możliwa dokładność lokalizacji

Jeśli już kupujemy lokalizator dla dziecka, ważne jest, by wskazywał on miejsce przebywania użytkownika. Lokalizatory dla dzieci bazujące na GPS są w stanie zlokalizować dziecko z dokładnością do kilku metrów na otwartej przestrzeni, czyli po prostu na dworze. Zanim kupimy taki sprzęt, sprawdźmy też, czy oprócz GPS wykorzystuje on inne sposoby lokalizacji. Dobrze by było, aby w momencie, gdy mały użytkownik takiego urządzenia znajdzie się poza zasięgiem GPS, lokalizowanie następowało poprzez sygnał operatorów komórkowych albo sieci Wi-Fi. Wtedy w swojej aplikacji rodzic zobaczy, gdzie jest dziecko z najwyższą możliwą dokładnością wskazania miejsca jego aktualnego pobytu. Więcej o GPS: calmean.com/blog/co-to-jest-gps-i-dlaczego-jest-tak-wazny/.

Prostota noszenia i używania lokalizatora przez dziecko

Dziecko  nie powinno mieć problemu z wzięciem ze sobą do szkoły, na trening czy na plac zabaw lub wycieczkę rowerową urządzenia z lokalizatorem GPS. Jeśli ma ono formę smartwatcha, wystarczy założyć urządzenie na rękę dziecka i dopasować pasek. Do tego obsługa lokalizatora z perspektywy zarówno pociechy, jak i rodzica musi być prosta.

Możliwość zadzwonienia na urządzenie telefonem

Opcja uzyskania połączenia głosowego z lokalizatorem to użyteczna funkcja, z której rodzic może korzystać tak naprawdę na wiele różnych sposobów. Zanim jednak do tego dojdzie, przy zakupie lokalizatora dla dziecka w formie smartwatcha należy sprawdzić, czy ma on dołączoną przez producenta kartę SIM, jak w przypadku smartwatcha Calmean (https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch). Pozwala on na dzwonienie i odbierania połączeń głosowych, podobnie jak w przypadku zwykłego telefonu. Różnica tkwi w kształcie urządzenia, jak i w tym, że dziecko może dzwonić przy użyciu smartwatcha tylko do wybranych przez rodzica osób. Obcy nie dodzwonią się na zegarek, dlatego można chronić swoją pociechę przed nawiązywaniem przypadkowych kontaktów z potencjalnie niepożądanymi przez rodzica osobami.

Alarmowanie rodzica w nagłych przypadkach

Z pewnością opiekun chciałby sprawować możliwie w jak najpełniejszy sposób kontrolę rodzicielską nad swoją pociechą. Właściwie wybrany lokalizator może mu w tym pomóc. Warto zdecydować się na urządzenie, które będzie alarmowało rodzica o wyjściu poza ustanowione wcześniej strefy bezpieczne, w których w danych godzinach powinno przebywać dziecko.

Bardzo istotną funkcją lokalizatora jest przycisk SOS, który pozwala użytkownikowi na natychmiastowe wezwanie pomocy w aplikacji rodzica lub poprzez wysłanie wiadomości SMS na telefon opiekuna.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top