Close

Odzież robocza – jaką wybrać?

Chcesz zdecydować się na kupno odzieży roboczej dla pracowników? W takim przypadku pamiętaj o kilku ważnych kwestiach!

Każdy pracodawca powinien dostarczać pracownikom odzież roboczą, gdy jest ona niezbędna. Dotyczy to przede wszystkim tych stanowisk, na których istnieje ryzyko, że odzież pracownika ulegnie zabrudzeniu albo zostanie zniszczona.

Odzież dla pracownika – co wybrać?

To, jaka odzież robocza sprawdzi się na konkretnym stanowisku, zależne jest od jego specyfiki. Ponadto trzeba uwzględnić wtedy także szereg innych czynników, do których zaliczają się między innymi warunki pracy, w tym pora roku, jeżeli pracownicy wykonują obowiązki na zewnątrz.

Warto pamiętać o tym, że jeżeli na stanowisku pracy pojawia się zagrożenie dla życia albo dla zdrowia, w takim przypadku pracodawca powinien dostarczyć pracownikom odpowiednią odzież ochronną.

Ponadto konieczne będzie także w tym przypadku przekazanie środków ochrony osobistej, do której zaliczają się między innymi rękawiczki, kaski, środki ochrony dróg oddechowych, specjalne uprzęże do pracy na wysokości.

Jaką odzież roboczą kupować?

Gdy pracodawca chce kupić odzież roboczą dla pracowników, wówczas trzeba będzie dobrać ją w zależności o indywidualnego zapotrzebowania. Każde stanowisko pracy ma swoją specyfikę, dlatego warto określić, czym powinna cechować się odpowiednia odzież robocza. W tym przypadku pracodawca powinien także skonsultować się z pracownikami i uwzględnić ich wskazania.

Dobra odzież robocza powinna cechować się wysoką jakością wykonana, powinna być komfortowa oraz trwała, aby mogła ona posłużyć na dłuższy czas. Wtedy nie będzie wymagała szybkiej wymiany na nową, co z kolei oznacza dodatkowe oszczędności dla pracodawcy.

Oczywiście, duże znaczenie ma także określony rozmiar oraz przeznaczenie odzieży dla konkretnej płci. Obecnie w sprzedaży można znaleźć także odzież roboczą specjalnie do kobiet.

Najczęściej kupowane ubrania robocze

Do najczęściej zamawianych typów ubrań roboczych zaliczają się poniższe:

  • Koszulki typu t-shirt – uniwersalny wybór na cieplejsze dni. Najczęściej koszulki są kupowane wraz z usługą ich personalizacji, czyli z logo, co pozwala również na poprawę wizerunku firmy.
  • Koszulki polo – wyglądają bardziej elegancko od koszulek t-shirt, dlatego także są chętnie zamawiane.
  • Polary – doskonały wybór na chłodniejsze dni. Polary są wykonane z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny o bardzo dobrych właściwościach termicznych i nadają się dobrze jako kurtka przejściowa.
  • Spodnie do pasa – klasyczne spodnie z pasem, które mogą być używane na wielu stanowiskach pracy. Najczęściej wybierane jako spodnie bojówki, które mają wiele praktycznych kieszeni.
  • Spodnie ogrodniczki – rodzaj spodni z szelkami, które mają najczęściej dodatkową kieszeń na piersi, popularne w warsztatach, firmach produkcyjnych, branży budowlanej.
  • Kurtki – wybierane dla pracowników pracujących na zewnątrz. Dostępne jako cieńsze kurtki typu softshell oraz jako grubsze kurtki zimowe.

Ubrania robocze mogą też pełnić dodatkowe funkcje dzięki swojemu wykończeniu. Przykładowo odzież robocza Mark-Helper z odblaskowych materiałów doskonale nadaje się do używania w warunkach pogorszonej widoczności.

Obecnie z dostępnymi wariantami odzieży roboczej można zapoznać się bliżej na stronach jej producentów, gdzie także można składać zamówienia. Online można zamawiać także ubrania z usługą personalizacji, czyli z wykonaniem nadruków albo haftów. Gotowa odzież wykonana zgodnie z projektem klienta wysyłana jest wtedy pod jego adres.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top