Close

Pomysł na prezent dla pracownika

Głównym zadaniem każdego pomysłu na prezent dla pracownika jest okazanie szacunku i chęć utrzymania sprzyjającej atmosfery w zespole. Prezent musi być przyjemny dla oka, ale jednocześnie powinien wywoływać pozytywne emocje i mieć praktyczny cel. Koszt koszulek firmowych, notesów, teczek, portmonetek, długopisów oraz innych upominków różni się w zależności od możliwości firmy i wyników, jakie firma sobie stawia. Przy wyborze prezentu należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy: cenę, oryginalność i intencję prezentu.

Pomysł na prezent dla pracownika w postaci przydatnego gadżetu  

Prezent dla pracownika powinien być rzeczą materialną, dlatego poza e-mailem z miłymi życzeniami trzeba wręczyć lub przesłać pocztą na przykład taki upominek jak: kubek termiczny, organizer, narzędzia wielofunkcyjne, gadżety sportowe a wszystko z niezwykłą starannością wykonania. W ten sposób nie tylko zarząd firmy, ale cały dział pomaga stworzyć niepowtarzalną atmosferę wzajemnego zrozumienia, szacunku i dbałości o siebie nawzajem.

Pozytywne emocje, jakie otrzymują pracownicy, mają pozytywny wpływ na ogólny wynik pracy zespołowej. To samo dotyczy interakcji z klientami lub partnerami biznesowymi. Z tego powodu tak ważna jest możliwość wyboru i wręczenia prezentów pracownikom. Eksperci uważają, że przyczynia się to również do stworzenia atmosfery zaufania pomiędzy zespołem, pracownikami oraz utrzymania wizerunku firmy na wysokim poziomie.

Kiedy wręczać prezenty pracownikom?

Często darczyńcy przejmują się nie tylko tym, co dokładnie podarować, ale także kiedy to zrobić. Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od kierownictwa firmy. Jednak w niektórych przypadkach okazją stają się bardzo osobiste daty lub wydarzenia: urodziny lub rocznice pracowników, okrągła data od pierwszego dnia pracy w firmie, pomyślne zawarcie umowy lub zakończenie projektu. W tym drugim przypadku firmy często wręczają prezenty w postaci premii, nagród jako nagrodę za pracę lub wysiłek. Takie chwile dodatkowo podnoszą prestiż firmy w oczach pracowników oraz podnoszą poziom motywacji.

Im częściej firma obdarowuje pracowników prezentami, tym bardziej stymuluje ich do dalszych osiągnięć na polu pracy. Poza finansami ważne są rzeczowe prezenty dla pracowników, warto jest poza przelewem premii wręczyć mały upominek w postaci: notesu, etui na komórkę, długopisu Parker lub Waterman. Mogą to być także takie prezenty jak: magnesy, zakreślacze, długopisy ekologiczne, czy gadżety antystresowe (piłeczki, gwiazdki, jabłka).

Co to znaczy dobry pomysł na prezent dla pracownika?

Przede wszystkim przy wyborze prezentów dla pracowników (można to zrobić korzystając z oferty sklepu Reklamowe24 – gadzety-reklamowe.com/prezent-dla-pracownika) należy kierować się nie osobistymi preferencjami, ale życzeniami i zainteresowaniami osób, dla których przeznaczony jest prezent. Na przykład piękny długopis z elementami dekoracyjnymi spodoba się pracownikowi, ponieważ przykuwa uwagę, przypomina darczyńcę i jest odpowiedni do ciągłego używania. Jeżeli firma jest duża trudno jest uwzględnić interesy każdego z nich, w tym przypadku na ratunek przyjdą bardziej uniwersalne prezenty, które teoretycznie przypadną do gustu każdemu. Z pewnością wiele osób lubi pić kawę lub herbatę. W takim przypadku filiżanka porcelanowa będzie idealnym prezentem. Tak ciekawą, ale jednocześnie praktyczną pamiątką jest również kubek ceramiczny z logo firmy czy szklanki i karafki.

Dobry pomysł na prezent dla pracownika płci żeńskiej

Jeśli dobrze znasz upodobania kobiety, której podarujesz prezent, możesz wręczyć jej zestaw kompozycji naturalnych mydeł, balsam z ochroną przeciwsłoneczną, pomadkę ochronną, zestaw do manicure, musujące kulki do kąpieli, bambusowe lusterko do makijażu. Dla kobiet w domu doskonale sprawdzi się szereg ciekawych, eleganckich elementów wystroju i dodatków do wnętrz: ramki na zdjęcia, noże kuchenne, zegary reklamowe. Rzecz powinna wyglądać stylowo. Najlepiej wybrać prezent dla pracownika w stylu klasycznym, aby pasował do każdego wnętrza i do wystroju każdego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top