Close

Prawdziwe masło antydepresantem i wzmacniaczem organizmu

Masło jest tłuszczem pozyskiwanym ze śmietany, która pochodzi głównie od mleka krowiego. Ale może też pochodzić od owiec, czy kóz. Masło jest produktem lekkostrawnym i łatwo przyswajalnym. I choć posiada trochę cholesterolu, na który trzeba uważać zwłaszcza wtedy, gdy organizm ma tendencję do gromadzenia złego cholesterolu. Albo, gdy mamy kłopoty z układem sercowo-naczyniowym lub cierpimy na miażdżycę. Gdyż w 100 gramach masła znajduje się 215 mg. cholesterolu. Ograniczać spożycie masła powinny też osoby będące w fazie kuracji odchudzającej. Ponieważ w 100 gramach masła mieści się ponad 700 kalorii. Są w nim tłuszcze nasycone, tłuszcze wielonienasycone i tłuszcze jednonienasycone.

Cenne właściwości masła

Lecz masło posiada też wiele cennych właściwości zdrowotnych. Dodaje odporności naszemu organizmowi, poprawia kondycję skóry, włosów, paznokci, krwi i wzroku. Ogólnie opóźnia efekty starzenia organizmu. Posiada właściwości antynowotworowe, gdyż ma w swoim składzie kwas linolowy i kwas mlekowy odpowiadające za spadek namnażania się komórek nowotworowych. Zapobiega chorobom kości i działa przeciwzapalnie.

Masło uznawane jest za produkt wysokoenergetyczny. Spożywanie masła dodaje energii, podnosi nastrój, czyli jest antydepresantem. Masło polecane jest kobietom w ciąży i dzieciom. Podawane małym dzieciom wzmacnia ich rozwój i wzrost, gdyż posiada witaminę A, D, E, B12. Oraz najcenniejsze dla organizmu człowieka pierwiastki chemiczne, jak potas, sód, wapń, magnez, które są niezbędne dla naszych kości i nie tylko.

Najpopularniejsze masła w Polsce

Na polskim rynku najchętniej kupowane jest masło śmietankowe i masło ekstra. Lecz będący na diecie odchudzającej spożywają masło dietetyczne, które posiada w swoim składzie więcej wody i olei jadalnych. Natomiast przepadający za węglowodanami spożywają masło orzechowe lub masło smakowe.

Jakie powinno być prawdziwe masło ?

Prawdziwe masło, to produkt z czystego mleka, w którym znajduje się pasteryzowana śmietana. Jest ono pełnowartościowym i czystym produktem mlecznym. Jak i drogim w produkcji. I dlatego prawdziwe masło jest sporo droższe od masła zawierającego oleje jadalne.

Na co zwrócić uwagę w sklepie ?

Przy zakupie masła zwróćmy uwagę na datę przydatności do spożycia, gdyż prawdziwe masło ma tylko czterdziestodniową datę ważności i nie dłuższą. Gdy będzie ona dłuższa, to nie będzie prawdziwe masło. Warto również sprawdzić w maśle zawartość tłuszczu mlecznego.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top