Close

Bezpieczne przechowywanie kryptowalut – podstawy

Kupując kryptowaluty regularnie, każdy inwestor pragnie, żeby jego transakcje były bezpieczne i w miarę możliwości – anonimowe. Jednak nie tylko wybór odpowiedniego miejsca do zakupu oraz ewentualnej odsprzedaży jest ważny. Nie mniejszą uwagę należy przykładać do przechowywania zakupionych aktywów. Wielu korzysta z papierowych portfeli, na które składa się indywidualnie generowany klucz. To zabezpieczenie jest praktycznie nie do złamania, pod warunkiem, że nikt nie ma dostępu do wydrukowanej kartki, a tusz nie wyblaknie. Portfele mobilne do kryptowalut to bardziej nowoczesne rozwiązania. Rozważymy ten temat pod kątem pewnego wygodnego i coraz bardziej popularnego sposobu.

Elektroniczne sposoby na przechowywanie walut

Ponieważ zakupiona kryptowaluta jest w istocie bardzo długim ciągiem znaków i cyfr, ma więc postać cyfrową, naturalnie powinny istnieć elektroniczne metody ich przechowywania. Portfele mobilne do kryptowalut to urządzenia, które zyskują ogromną popularność w świecie zarówno początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Jak działają i czy są bezpieczne? Takie portfele można podzielić na dwa główne rodzaje, nazwane słowami zaczerpniętymi z języka angielskiego. Pierwsza grupa to tak zwane „hot wallet”. To gadżety, które do odpowiedniego funkcjonowania – odczytu i zapisu danych – wymagają połączenia z siecią Internet. Rozważając przepływ aktywów, takich jak BitCoin przy pomocy tego rozwiązania, nie wolno zapominać o bezpieczeństwie sieci, w którą wpięty jest komputer stacjonarny lub laptop. Portfele mobilne do kryptowalut mają też drugą twarz. To tak zwane „cold wallet”, czyli urządzenia w pełni funkcjonalne w trybie offline. Nawet w takich wypadkach należy zadbać o odpowiednie oprogramowanie antywirusowe, firewall lub inne zabezpieczenia. Jednak ryzyko złamania kodu, ataku hakerskiego lub nieupoważnionego dostępu do zakupionej kryptowaluty, zdecydowanie maleje.

Jaki portfel wybrać

Odpowiedni wybór, oparty na dokładnej wiedzy, to jedno z podstawowych zagadnień w handlu walutą cyfrową. Portfele mobilne do kryptowalut są idealnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że większość użytkowników wybiera te działające w trybie offline – nie muszą wtedy obawiać się tak wielu zagrożeń, jak ich koledzy po fachu, wciąż połączeni z siecią. Obecnie omawiane rozwiązania techniczne są nie tylko coraz popularniejsze, ale też ich cena szybuje w dół – stają się przystępne. Każdy inwestor, nawet bardzo początkujący, może pozwolić sobie na ich zakup. Po co więc czekać?

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top