Close

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, czyli jak szybko uzyskać dodatkowe pieniądze

Zdarzyć się mogą i niestety dosyć często zdarzają się w życiu takie sytuacje, kiedy potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. Do takich przypadków należy zaliczyć między innymi niespodziewaną chorobę własną lub członka rodziny, nieplanowany remont domu, mieszkania albo awarię samochodu, którym dojeżdżamy codziennie do pracy. Trzeba wtedy wysupłać ekstra gotówkę, a jeśli jej nie mamy, znaleźć w tej naglącej sytuacji jakieś rozwiązanie. Zwrócić się możemy o wsparcie do krewnych, czy też przyjaciół lub skierować swoje kroki do placówki bankowej i złożyć wniosek o pożyczkę. W ostatniej z wymienionych możliwości trzeba złożyć stosowne zaświadczenia mówiące o tym, gdzie pracujemy oraz jakie osiągamy miesięczne dochody.

Następnie analityk bankowy oceni naszą zdolność kredytową, krótko mówiąc ustali, czy będziemy w stanie spłacać nasze comiesięczne zobowiązanie wobec wierzyciela, czyli banku. Tradycyjne instytucje finansowe dokonują również kontroli spłat naszych wcześniejszych zobowiązań, oczywiście jeżeli takowe były, w Biurze informacji Kredytowej. Kiedy wszystko jest w porządku, otrzymamy dodatkowe środki pieniężne, o które wnioskowaliśmy.

Tylko że w przypadkach opisanych na samym początku gotówka jest nam potrzebna szybko, a procedury bankowe zdecydowanie wydłużają czas oczekiwania na nią. Ponadto, gdy mamy niekorzystną sytuację w BIK-u, placówka bankowa nie przydzieli nam pożyczki. Na szczęście w naszym kraju można uzyskać wsparcie finansowe także w innym miejscach, aniżeli wyżej wymienione banki. Są to:

Firmy pozabankowe

Nie funkcjonują one w strukturach bankowych, a więc pieniądze są pożyczane na trochę odmiennych zasadach. Przede wszystkim nie są potrzebne wspomniane powyżej zaświadczenia, często wystarczy ważny dowód osobisty. Ponadto przedsiębiorstwa te mają w swojej ofercie taki produkt, którego nie oferują bankowcy, a mianowicie tak zwane pożyczki-chwilówki. Są one udzielane na krótki okres i co najważniejsze są to kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. Pieniądze możemy otrzymać do ręki albo na wskazany rachunek bankowy nierzadko jeszcze tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek.

Jak znaleźć odpowiednią firmę pozabankową?

Bardzo pomocny w tej kwestii jest Internet. Istnieje sposobność, ażeby skorzystać z porównywarki kredytów pozabankowych, która jest nieoceniona niczym doradca finansowy. Dzięki niej będziemy mieli przegląd rozmaitych ofert od wielu firm pożyczkowych. Porównywarka daje nam możliwość sprawdzenia kilku wariantów i wybrania takiego kredytu, jaki jest dla nas aktualnie najkorzystniejszy.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top