Close

Ubezpieczenie mieszkania i domu – dlaczego warto je mieć?

Istnieją w życiu sytuacje, których nie w sposób przewidzieć. Awarie, powodzie, pożary, nieszczęśliwe wypadki, czy też zniszczenia mienia to przykre zdarzenia, które mogą spotkać każdego człowieka. Niektóre przytrafiają się przypadkowo, inne są wynikiem błędu ludzkiego, jednakże w większości przypadków człowiek nie ma na nie żadnego wpływu w momencie, gdy się pojawią. Co jednak można zrobić, to zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia takich sytuacji wykupując odpowiednie ubezpieczenie mieszkania lub domu. Zobacz, dlaczego warto zabezpieczyć się od nieprzewidzianych zdarzeń. 

Dlaczego warto ubezpieczyć dom i mieszkanie?

Dom lub mieszkanie stanowią często ważną część dorobku człowieka. Mimo że zazwyczaj nie myślimy o nieszczęśliwych zdarzeniach lub mamy nadzieję, że nam się nie przytrafią, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że przykra sytuacja może spotkać właśnie nas. Uszkodzenie mienia, dewastacja domu, utrata drogocennych przedmiotów, czy też dachu nad głową są rzadkimi zdarzeniami, jednak możliwymi. Aby zabezpieczyć się finansowo oraz oszczędzić sobie stresu i strachu w przykrej sytuacji warto ubezpieczyć dom i mieszkanie. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie odszkodowania za poniesione straty. Ubezpieczenie zapewnia również pomoc ze strony fachowców przy usuwaniu awarii oraz pewność, że nie zostaniemy sami w sytuacji kryzysowej. Wsparcie przy usuwaniu szkody jest nieocenione, zwłaszcza gdy jesteśmy w centrum stresującego zdarzenia, z którym nie jesteśmy w stanie sobie poradzić bez pomocy profesjonalistów. Na rynku dostępnych jest wiele pakietów ubezpieczeń, które zapewniają mniej lub bardziej kompleksową ochronę. Warto zdecydować się na ofertę jak najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb oraz zawierającą szeroki zakres ubezpieczenia domu, w tym: ochronę sprzętu domowego, assistance i ochronę prawną. 

Ubezpieczenie mieszkania – co powinna obejmować ochrona? 

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu domu lub mieszkania jeszcze w procesie budowy. Aby zapewnić swojej nieruchomości kompleksową ochronę, należy wybrać taką polisę, w której skład będzie wchodziło ubezpieczenie: obiektów małej architektury np. ogrodzeń, garażu wolno stojącego oraz innych budynków gospodarczych, stałych elementów m.in.: okien, drzwi oraz instalacji, a także ruchomości domowych, czyli mebli, przedmiotów osobistego użytku, sprzętu AGD oraz wszelkiego innego sprzętu elektronicznego. W celu dodatkowego zapewnienia ochrony dobrze, aby polisa zawierała ubezpieczenie w przypadku dewastacji, naniesienia graffiti oraz przepięcia, które może wystąpić w domu lub mieszkaniu. Wszystko to znajduje się w polisie oferowanej przez firmę TUZ wraz z ubezpieczeniem: szyb i elementów szklanych, mienia podręcznego poza miejscem ubezpieczenia, nagrobków cmentarnych, oraz zapewnieniem: ochrony prawnej, assistance technicznego, medycznego oraz samochodowego. Umowa może zostać zawarta na okres 12 lub 36 miesięcy. 

Zalety ubezpieczenia mieszkań i domów z TUZ

Ubezpieczenia domu oraz mieszkań zapewniają poczucie komfortu i spokoju, poprzez gwarancję ochrony mienia. Ubezpieczenia mieszkań TUZ to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo, wygodę oraz kompleksowość usług. Jedną z największych zalet ubezpieczeń TUZ jest ich elastyczna formuła. Klienci mają do wyboru dwa zakresy ubezpieczeń: all risk i od ryzyk nazwanych. All risk przewiduje ochronę w przypadku, gdy dana szkoda powstała w wyniku działania wszystkich ryzyk tj. nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń powstałych niezależnie od woli Ubezpieczającego lub Ubezpieczonego. Ubezpieczenie od ryzyk nazwanych obejmuje powódź, pożar, uderzenie pioruna, huragan, grad, zalanie (wraz z deszczem nawalnym), upadek drzew i masztów, osuwanie się ziemi. Świetną i nowoczesną propozycją od TUZ jest również ubezpieczenie systemów słonecznych zarówno na budynku (w ramach jego ubezpieczenia), jak i na posesji (po opłaceniu dodatkowej stawki).

Kalkulator ubezpieczeń – prosty sposób na wycenę składki

W przypadku gdy nie jesteśmy pewni, że oferta danego towarzystwa ubezpieczeniowego będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń. Wymaga on podania przedmiotu ubezpieczenia (czy jest to dom, czy mieszkanie), lokalizacji, metrażu, rodzaju zabudowy, a także informacji dotyczącej lokatorów i ich wieku. Konieczne będzie również podanie historii ubezpieczenia nieruchomości. Kolejnym krokiem jest ustalenie zakresu ochrony i wysokości sum ubezpieczenia. Kalkulator ubezpieczeń to szybki i precyzyjny sposób na wycenę składki, który umożliwia dokładne przeanalizowanie i porównanie polis.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top