Close

Leasing dla nowych firm szansą na  rozwój

Statystyki pokazują, że corocznie upada prawie 30% firm w pierwszym roku swojej działalności. Dlaczego tak się dzieje? Świeżo upieczony przedsiębiorca potrzebuje w tym czasie proporcjonalnych środków finansowych do przeprowadzenia działań marketingowych, pozyskania klientów, sprostania wymaganiom księgowym, urzędowym i prawnym a przede wszystkim zakupu różnego rodzaju narzędzi niezbędnych do realizacji przedmiotu działalności. W wielu przypadkach takim narzędziem będą dla niego środki transportu, maszyny i urządzenia do produkcji czy sprzęt IT.

Leasing, czyli inwestycja niezbędna dla rozwoju biznesu

Ogromna potrzeba środków finansowych niezbędnych rozwijającemu się przedsiębiorstwu sprawia, że podatnik prędzej czy później poszukuje zewnętrznego finasowania. Zwykle pierwszym jego wyborem jest bank, jednak tu rzadko kiedy udaje mu się zrealizować zamierzenia. Jego historia kredytowa nie istnieje, brakuje mu też zwykle odpowiedniego zabezpieczenia kredytu. Posiada tylko nową firmę, zapał i dobry pomysł na biznes. 

W sukurs przychodzą wówczas firmy leasingowe, których na polskim rynku jest coraz więcej i chociaż każda z nich posiada własną politykę udzielania leasingu początkującym przedsiębiorcom, zwykle posiadają w swojej ofercie Leasing dla nowych firm. ClickLease to firma leasingowa, która oferuje finansowanie przedsiębiorcy już od pierwszego miesiąca oficjalnej działalności. A to oznacza, że w przeciwieństwie do innych, obecnych na rynku firm oferujących finasowanie dopiero od 6 miesiąca funkcjonowania, ClickLease udziela leasingu na start dokładnie w chwili  finalizacji rejestracji i organizacji firmy. 

Leasing na start musi być przyjazny dla przedsiębiorcy

Aby zewnętrzna forma finansowania nowego na rynku przedsiębiorstwa spełniła swoją rolę, czyli dostarczyła mu niezbędne do rozwoju środki produkcji. musi być dostosowana pod każdym względem do możliwości przedsiębiorcy. Co dla niego jest w tym momencie najważniejsze? Przede wszystkim niskie opłaty wstępne i długi okres finasowania, najlepiej od 12 do 84 miesięcy. To czas, niezbędny dla uzyskania efektywności firm o wysokim obrocie już na wstępie działalności oraz takich, które na efekty musi chwilę poczekać.  

Ogromną zaletą pakiety Leasing dla nowych firm jest zawsze tempo pozyskiwania środków. Na początku swojej drogi w biznesie przedsiębiorca zwykle sam realizuje większość obowiązków logistycznych i urzędniczych. Dlatego uproszczone procedury pozyskiwania środków mają dla niego ogromne znaczenie. 

Leasing na start daje nadzieję przedsiębiorcy na efektywny rozwój firmy bez konieczności zwiększania kapitału w pierwszym okresie obecności na rynku. Dodatkową i ważną cechą leasingu na start jest możliwość finansowania zarówno przedmiotów nowych jak i tych z drugiej ręki. Dzięki temu przedsiębiorca optymalizuje koszty, dostosowując je elastycznie do swojej sytuacji. Również zakres finansowania sprzyja ich optymalnemu wykorzystaniu. Pozyskany leasing finansuje dokładnie tę sferę przedsiębiorstwa, która dla obu stron przynosi najwięcej efektów. 

Ubezpieczenia OC AC GAP dla leasingobiorców

W Leasingu dla nowych firm ważną opcją usług ClickLease jest pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Leasing na start zawiera możliwość finansowania środków transportu niezbędnych w działalności firmy. A one z kolei wymagają pełnego ubezpieczenia komunikacyjnego, które zabezpieczy przedsiębiorcę przed dotkliwymi stratami a leasingodawcę przed niebezpieczeństwem niewypłacalności klienta. Połączenie obu pakietów obniża koszt całkowity transakcji oraz daje możliwość elastycznych rat z tytułu obowiązku ubezpieczenia. 

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top