Close

Jak wybrać bank dla emeryta?

Konto bankowe jest niezwykle istotne, zarówno dla osób młodych, jak i seniorów. Wiele starszych osób nadal odbiera swoją emeryturę w gotówce, jednak już niebawem ma wejść w życie ustawa, według której świadczenia mają przychodzić tylko i wyłącznie na konto bankowe. Wybór odpowiedniego konta bankowego dla seniora jest więc priorytetem, i o ile może być to trudne, warto poświęcić chwilę na zaznajomienie się z tematem.

Co musi mieć bank dla emeryta?

Obecnie mamy na rynku bardzo wiele banków, które oferują szeroki wachlarz różnego rodzaju usług. W kwestii tego, jaki bank wybrać doradzają autorzy artykułów na 4banki.pl. Jest to rzetelne źródło wiedzy, które pomoże uzyskać wiedzę osobom stawiającym pierwsze kroki w bankowości.

W ofertach banków możemy znaleźć wiele kont różnego rodzaju, sprecyzowanych pod względem grupy i oczekiwań klientów. Rozróżniamy konta firmowe, konta wspólne, konta osobista, konta walutowe, czy też oszczędnościowe. Jednak, co zaskakujące, pomimo ogromnej grupy docelowej, jaką są starsi ludzi, mało który bank ma w swojej ofercie konto stricte dla seniorów. Mimo to, wiele banków oferuje proste konta bankowe, które spełniają wszystkie funkcje tej grupy klientów. Co musi mieć bank, który będzie przyjazny dla seniora? Przede wszystkim, jak wynika z badań, seniorzy w dużej mierze stawiają na prostotę. W kwestii bankowości internetowej potrzebny więc tutaj będzie przyjazny interfejs i niewielka ilość funkcji, w kwestii obsługi bankowej – przyjaźni konsultanci, dostępni dla seniora zarówno telefonicznie, jak i „na żywo”. Poza tym ważna jest mało ilość reklam i darmowe usługi.

Czy konto bankowe dla emeryta jest płatne?

Wiele usług bankowych jest dziś bezpłatnych, jednak zdarzają się takie, za które trzeba miesięcznie dopłacić. W kwestii banku dla seniora niezwykle istotne jest, aby produkty, jakie on oferuje były jasno i klarownie określone pod kątem finansowym. W przypadku banku dla emeryta nie może być mowy o tym, że jakaś usługa jest płatna, o czym klient nie wiedział. Stąd też wszystkie umowy, jakie konstruuje bank, niezależnie, czy dotyczą one konta bankowego, czy lokaty, powinny być sporządzone w sposób jasny, prosty i niepozostawiający żadnych wątpliwości co do kosztów i zasad świadczenia konkretnej usługi. Również konto dla seniora powinno być bezpłatne lub płatne niewiele.

Jak wybrać bank dla emeryta?

Jeśli nie wiesz, jaki bank dla emeryta wybrać, warto jest poszukać w sieci nieco informacji na temat aktualnych promocji bankowych i tego, jakie produkty oferują poszczególne placówki. Bardzo pomocne są wszelki rankingi promocji bankowych, dzięki którym możesz sprawdzić, co dokładnie jest dostępne obecnie na rynku. Same rankingi ustawiane są pod kątem poszczególnych usług, na przykład konta lub promocji bankowej.

Innym sposobem jest także samodzielny rekonesans – aby go uskutecznić, warto przejść się po placówkach bankowych i wypytać o najbardziej interesujące nas kwestie. Jeśli nie mamy na to czasu, skorzystajmy z pomocy pośrednika finansowego – taka osoba najlepiej zna się na nowościach bankowych i z pewnością dobierze ofertę do Twoich preferencji.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top