Close

Od kogo i w jaki sposób uzyskać kredyt pozabankowy

„Nie masz siana, zadzwoń do swojego…” – to i wiele podobnych tego typu zdań często słyszymy w telewizji, radiu czy widzimy w internecie. Frazy, które łatwo wpadają w ucho, melodie, które nucimy sobie po cichu pod nosem, kolorowe obrazki, które widzimy, nawet gdy zamykamy oczy. Wszystko to by uświadomić Ci drogi czytelniku, że potrzebujesz pieniędzy. Oczywisty jest, że każdy z nas ich potrzebuje. Od kogo i w jaki sposób uzyskać kredyt pozabankowy, lecz trzeba wiedzieć skąd je otrzymać. Jednym z prężniej rozwijających się źródeł, podreperowania domowego budżetu, stają się ostatnio firmy pożyczkowe, lecz nie każdy do końca wie, jak to działa.

Na samym początku należy zdefiniować, czym jest firma pożyczkowa. Mówiąc najprościej, jest to instytucja finansowa, która specjalizuję się w udzielaniu tzw. chwilówek, czyli krótkoterminowych pożyczkach gotówkowych. W ostatnich latach tego typu instytucje cieszą się coraz większą popularnością. Są one również dobrą alternatywą, ponieważ zasadę działania firm pożyczkowych określa ustawa o kredytach konsumenckich, która nie dotyczy np. parabanków. Takie informacje jak wysokość RRSO muszą być jawne dla potencjalnego pożyczkobiorcy, zanim nawet zdecyduje się on uzyskać kredyt pozabankowy. Instytucje pożyczkowe stanowią także niemałą konkurencję dla klasycznych banków. Nie musimy iść do oddziału, męczyć się z papierologią, która często jest powodem zrezygnowania do działania czy czekać dwa tygodnie, aby pieniądze znalazły się na naszym koncie bankowym.

Jak zatem wygląda uzyskanie kredytu pozabankowego? Pierwsze co musimy wiedzieć, to ile gotówki potrzebujemy. Istnieje wiele instytucji, od których otrzymamy potrzebne nam dofinansowanie, dlatego obowiązkowo należy się zapoznać z różnymi opcjami. Po ustaleniu konkretnej kwoty i daty oddania przystępujemy do wypełnienia prostego formularza, do którego większość informacji znajdziemy w naszym dowodzie osobistym. Obowiązkowym będzie oczywiście podanie numeru konta bankowego oraz telefon kontaktowy, na który otrzymamy wiadomość zawierającą PIN potwierdzający nasze dane. Jeśli wszystko się zgadza, to akceptujemy regulamin otrzymania kredytu i czekamy na zatwierdzenie. Gdy zapadnie decyzja o przyznaniu pożyczki zostaniemy o tym poinformowani za pomocą SMS-a czy e-maila. Zwieńczeniem całego procesu będzie wpływ środków finansowych na konto pożyczkobiorcy.

Podsumowując uzyskanie kredytu pozabankowego, jest szybkie, łatwe i przyjemne. Jeśli wiemy, czego potrzebujemy, to nie musimy nawet ruszać się z fotela, a większa suma na naszym koncie sprawi, że reszta dnia będzie nieco przyjemniejsza.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top