Close

Pożyczki Pozabankowe – jak nie wpaść w pętle zadłużenia

Mając problem z uzyskaniem kredytu bankowego, większość z nas szuka alternatywnych sposobów uzyskania dodatkowej gotówki. Niektórzy wybierają się do lombardu, zostawiając pod zastaw określone rzeczy. Większość szuka jednak bardziej wygodnych rozwiązań jak choćby chwilówka czy pożyczka pozabankowa, która dostępne jest przez internet i bez wychodzenia z domu.

Banki odrzucają wnioski o kredyt z różnych powodów. W większości przypadków głównym problemem jest niska zdolność kredytowa, często obarczona dodatkowymi zobowiązaniami finansowymi. Bardzo duża część wniosków odrzucana jest jednak z innego powodu, a mianowicie w przypadku negatywnego wpisu w bazie BIK. Taki wpis możemy sobie zafundować, jeśli wcześniej nie terminowo spłacaliśmy swoje dotychczasowe zobowiązania w postaci kredytu gotówkowego czy pożyczki.

Jak w bezpieczny sposób uzyskać pożyczkę pozabankową?

Szukając alternatywnego rozwiązania, w przypadku odrzucanego wniosku o kredyt, warto zwrócić uwagę na pożyczki pozabankowe, ale wyłącznie te, które można uznać za bezpieczne a firmy które je udzielają, uchodzą za rzetelne. W obecnych czasach w prosty sposób możemy zweryfikować które oferty wydają się godne zaufania a które nie. Większość nie uczciwych firm pożyczkowych została wyeliminowana z rynku, a te które nadal działają, a od których należy się trzymać z daleka, łatwo znaleźć na czarnych listach ostrzeżeń publicznych KNF.

Poza weryfikacją opinii na temat firm pożyczkowych, warto również przeanalizować koszty takich pożyczek. Na szczęście dzięki rządowym ustawom, poznikały z rynku oferty firm których koszty znacznie przekraczały pożyczane kwoty. Dzięki temu, jeśli dobrze poszukamy, mamy szansę znalezienia pożyczek pozabankowych, które pod względem kosztów nie będą dużo droższe od ofert bankowych. Większość firm które udzielają pożyczek pozabankowych, ma na swoich stronach umieszczone kalkulatory pożyczkowe, dzięki którym możemy w łatwy sposób obliczyć wysokość raty miesięcznej czy wysokość samego RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Na podstawie takich danych, łatwo obliczymy które oferty pożyczek są warte uwagi a które nie.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Choć uzyskanie pożyczki pozabankowej wydawałoby się prostsze, to jednak otrzymanie jej wiąże się z określonymi wymaganiami. Przede wszystkim należy być osobą pełnoletnią, posiadającą aktualny dowód osobisty. Większość firm pożyczkowych udziela pożyczek od 18 lat – https://www.portfel24.eu/pozyczka-od-18-lat/, jednak są i takie które poprzeczkę wiekową mają postawioną nieco wyżej i udzielają pożyczek osobom nieco dojrzalszym w wieku np. 23 czy nawet 25 lat.

Firmy pożyczkowe, szczególnie te udzielające pożyczki online, nie wymagają dodatkowych zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu, ale w nielicznych sytuacjach mogą nas poprosić np. o przesłanie wyciągu z rachunku bankowego czy kopii ostatnio opłaconych rachunków. Chcą w ten sposób sprawdzić, czy terminowo spłacamy swoje zobowiązania finansowe.

Jak unikać problemów z pożyczkami pozabankowymi?

Poza odpowiedzialnym wyborem firmy pożyczkowej, konieczne jest również przestrzeganie określonych zasad związanych z ich spłatą. Nie możemy sobie pozwolić w ich przypadku, na nie terminową spłatę raty miesięcznej. Jeśli będziemy tego pilnować i terminowo będziemy regulowali swoje należności, unikniemy wszelkich nie potrzebnych problemów. Dotyczy to zarówno chwilówek udzielanych z krótkim okresem spłaty, jak również pozabankowych pożyczek ratalnych.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top