Close

Jak obecnie ma się bitcoin, jakie trendy na rynku dotyczące wyceny bitcoina?

Cena bitcoina może zmienić się w każdej sekundzie, nigdy nie mamy pewności czy nagle wzrośnie, czy spanie. Taki urok kryptowalut… A ile wynosi aktualny kurs bitcoina? Jakie są trendy na rynku dotyczące jego wyceny i gdzie je sprawdzać? Przedstawiamy kilka praktycznych informacji na temat wartości BTC i jego prognozy.    

Ile kosztują bitcoiny?

Cena bitcoina stale się zmienia, głównie dlatego, że jego wartość zależy od kilku czynników, m.in. od popularności tej kryptowaluty czy jej użyteczności. Im więcej firm, witryn i usług zaczyna akceptować BTC, im więcej osób uznaje go za bezpieczną alternatywę dla walut, tym bardziej jego wartość wzrasta. Cena BTC może w każdym momencie gwałtownie spaść lub, jak miało to miejsce w 2017 roku, wzrosnąć i wynieść prawie 20 000 dolarów. A ile obecnie kosztuje bitcoin?

Aktualny kurs bitcoina najłatwiej sprawdzić w internetowym kantorze BTC, na przykład na  kantorbitcoin.pl/kupno-sprzedaz-bitcoin. Jak już wspomnieliśmy, zmienia się on bardzo dynamicznie, więc warto go sprawdzać przed każdą transakcją. W kantorze BTC możesz także sprzedawać lub kupować kryptowaluty, inne sposoby to giełda kryptowalut czy handel bezpośredni.

Jak sprawdzać trendy na rynku dotyczące wyceny bitcoina?

Bitcoin jest nieprzewidywalny… Jeśli już trochę interesujesz się tematem kryptowalut, pewnie przed każdą transakcją sprawdzasz, jak zmieniała się cena BTC w przeciągu ostatniego tygodnia czy miesiąca, a następnie wyciągasz stosowne wnioski odnośnie panujących trendów. A jak sprawdzać trendy BTC, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą kryptowalutą? Gdzie szukać wiedzy na temat bitcoina?

W sieci znajdziesz mnóstwo serwisów poświęconych kryptowalutom, a także tematyczne fora. Ludzie dzielą się tam swoimi doświadczeniami z BTC, a także ciekawą wiedzą dotyczącą najnowszych prognoz. Sporo praktycznych informacji można też znaleźć na stronach kantorów internetowych, które prowadzą swoje blogi.

Prognozy dla bitcoina na 2020/2021

Istotną informacją z pewnością jest to, że kurs bitcoina od dłuższego czasu utrzymuje się powyżej 10 000 dolarów, co pozwala na stworzenie fundamentu pod dalsze wzrosty. Sprawdzając aktualne trendy, warto wziąć pod uwagę wskaźnik RTI i wstęgi Bollingera. Pierwszy wskaźnik obecnie oscyluje w okolicach 70 punktów, czyli dość wysoko. Jeśli przekroczy 80 punktów, powinno być to dla nas sygnałem do sprzedaży BTC. Z kolei wstęgi Bollingera obrazują nam zmienność na rynku. A jak przedstawia się to obecnie? Zarówno wspomniane wyżej wskaźniki, jak i opinie znanych ekspertów w świecie BTC, mówią o trendzie wzrostowym. Jasno wynika z nich, że nie ma jeszcze przesycenia na rynku. Prognozy na najbliższe miesiące są dość pozytywne – mówi się, że cena BTC do końca 2020 roku może wzrosnąć nawet do 20 000 dolarów. Wielu ekspertów podejrzewa również, że cena bitcoina gwałtownie wzrośnie w 2022 roku, podobno może wtedy wynieść nawet 100 000 USD. A jak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy…

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top